Sony reaguje na plotkę o PS5 za blisko 4 tys. zł

Gracze nie mają się co obawiać bardzo wysokiej ceny PlayStation 5. Sony uspokaja.

W sieci pojawiła się niedawno informacja prosto z Japonii, z której wynika, że PlayStation 5 miałoby zadebiutować na rynku w dwóch wersjach. Standardowej z dyskiem SSD 1TB za nieco ponad 2400 zł oraz drugiej z większym dyskiem SSD 4TB oraz ray tracingiem w cenie ponad 3800 zł. Szybko plotki te zostały zdementowane przez Sony. Otóż dziennikarze magazynu Famitsu dostali od japońskiego oddziału firmy taki oto komentarz:

Opublikowane informacje nie są oficjalnym ogłoszeniem. Powstrzymam się od komentowania plotek i spekulacji.

Oczywiście nie jest wykluczone, że na rynku miałyby pojawić się dwie wersje sprzętu. Sony po prostu póki co nie zdradza szczegółów. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w przypadku obecnej generacji, bardzo dobrze sprawdził się upgrade sprzętu do dwóch wersji, zarówno w przypadku PlayStation jak i Xboxa, bardzo możliwe że i tym razem producenci pokuszą się o ten zabieg.

Z drugiej strony, nie liczymy na to, aby na starcie od razu pojawiły się dwie wersje tej samej konsoli, ale w różnej cenie o różnej mocy. W końcu Sony jak i Microsoft będą chcieli reklamować konsole jako najmocniejsze na rynku. Wersje Pro lub Premium powinny się zatem pojawić dopiero po kilku latach od debiutu pierwszych modeli.

Obecnie nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalną premierę pod koniec 2020, co Sony już zapowiedziało. W trakcie E3 2020 powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.