Sony podwyższa cenę PlayStation Plus w USA oraz Kanadzie

Nowy cennik będzie obowiązywał już od przyszłego miesiąca.

Sony Podało na swoim oficjalnym blogu, że zwiększa cenę usługi PlayStation Plus w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Dla przykładu, w USA będzie trzeba zapłacić nie 50 dolarów a 60 dolarów za roczny abonament. To wzrost o około 38 złotych. Subskrypcja na trzy miesiące będzie kosztować nie 18, a 25 dolarów (podwyżka o ponad 26 złotych). Nie zmieni się opłacanie abonamentu w rozliczeniu miesięcznym jeśli chodzi o USA, ale w Kanadzie będzie trzeba zapłacić o 2 dolary kanadyjskie więcej (około 6 złotych różnicy po obecnym kursie).

Nie wiemy, czy podwyżki będą również miały miejsce na terenie Europy. Pewne jest natomiast, że nowa cena dla regionu USA i Kanady będzie obowiązywać od 22 września. Poniżej znajduje się informacja Sony na temat podwyżki.

PlayStation Plus stara się wzbogacić swoje doświadczenia za pośrednictwem usługi na najwyższym światowym poziomie dla fanów. Oznacza to, że po raz pierwszy wzrośnie cena PS Plus w USA i Kanadzie od momentu uruchomienia serwisu w 2010 roku. Nowa wycena odzwierciedla aktualne warunki rynkowe, jednocześnie umożliwiając nam zapewnienie wyjątkowej wartości dla naszych członków – czytamy na blogu.


PlayStation Plus sierpień 2016. Oto lista gier

Japoński producent postawił w najnowszej ofercie PS Plus na trochę kosmicznych strzelanek i jedną strategię oraz dwa spore hity. Najbardziej zadowoleni będą posiadacze PlayStation 3, którzy otrzymają grę Yakuza 5. Z kolei na PS Vita ukaże się Patapon 3. Oba wymienione tytuły to najbardziej popularne gry z najnowszej listy produkcji w ramach PlayStation Plus.

Co dla tych, którzy mają PlayStation 4? Będą musieli zadowolić się Tricky Tower oraz Rebel Galaxy, a także Ultratronem (na wszystkie trzy platformy Sony). Poniżej prezentujemy pełną listę gier w ramach oferty PlayStation Plus na sierpień 2016 roku.

Posiadacze abonamentu PS Plus będą mogli pobierać na początku sierpnia, ale Sony jeszcze nie przedstawiło dokładnej daty. Spodziewamy się, że wymienione niżej produkcje będzie można zapisać na dysku od 5 sierpnia – wtedy też kończy się możliwość pobierania oferty z lipca.

 • Tricky Towers, PS4
 • Rebel Galaxy, PS4
 • Yakuza 5, PS3
 • Retro/Grade, PS3
 • Patapon 3, PS Vita
 • Ultratron, PS Vita, PS3, PS4

PS Plus na lipiec 2016

W lipcu gracze mogą cały czas pobierać na przykład Saints Row: Gat Out of Hell, a ci którzy mają poprzednią wersję konsoli, Call of Juarez: Więzy Krwi. Wszystko to w ramach oferty PlayStation Plus w lipcu 2016 roku.

Poniżej przedstawiamy szczegóły oferty PlayStation Plus w lipcu. Która oferta bardziej Wam się podoba? Z lipca czy sierpnia? Dajcie koniecznie znać w komentarzach pod newsem.

 • Saints Row: Gat Out of Hell (PS4)
 • Furi (PS4)
 • Fat Princess (PS3)
 • Call of Juarez: Bound in Blood (PS3)
 • Prince of Persia: Revelations (PS Vita)
 • Oreshika: Tainted Bloodlines (PS Vita)

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

160 Shares
Share160
+1
Tweet