Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sony nie zamyka studia w San Diego. Plotki są nieprawdziwe

Po sieci krążą plotki, jakoby sekretne studio Sony San Diego miało zostać zamknięte. Jeden z pracowników jednoznacznie zaprzecza doniesieniom.

Nowa generacja przynosi ze sobą możliwości na kontynuacje znanych serii. Niedawno sieć okrążyła plotka o powstaniu sekretnego studia Sony, które miałoby pracować nad nową odsłoną Uncharted.

W sieci pojawia się sporo doniesień o tym, że studio w San Diego zostaje zlikwidowane. Dwóch pracowników potwierdziło swoje odejście, a niektórzy nieco to nadinterpretują. Odejście dwóch członków zespołu nie oznacza wszak likwidacji całego studia.

Jeden z rzeczonych deweloperów wyjaśnił sprawę na swoim Twitterze. John Bautista potwierdził, że studio w San Diego dalej istnieje i funkcjonuje bez większych problemów.

Dla jasności, podjąłem decyzję o opuszczeniu studia ze względu na przyczyny prywatne. Z tego co mi wiadomo, studio dalej istnieje i praca nad projektem wciąż trwa.

-komentuje John Bautista na Twitterze

Warto pamiętać, że zespół z San Diego nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany przez Sony. Oddział producenta może więc zostać rozwiązany w przyszłości bez większych uszczerbków na opinii PlayStation.

Póki co, jeśli sytuacja faktycznie wygląda tak jak określił ją Bautista, nie ma powodów do zmartwień. Gra tworzona przez studio z San Diego wciąż powstaje i wiele wskazuje na to, że jest nią kolejna iteracja Uncharted. Na bardziej konkretną zapowiedź musimy jeszcze poczekać, wszak prace dopiero ruszyły.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się