Sony nie odpuści premiery PlayStation 5. Firma nie oszczędza na transporcie

Nowe gry na PS4 i PS5
Newsy PS5

Sony zdecydowało się na droższy wariant transportu swojego sprzętu. PlayStation 5 trafi do Stanów Zjednoczonych drogą lotniczą.

Najprawdopodobniej już w środę na PlayStation Showcase zostanie ujawniona cena PS5. Sony ma prawo obawiać się konkurencji, bowiem Microsoft nie przebiera w środkach i co rusz zasypuje graczy kolejnymi niuansami, które mają nakłonić ich do kupna nowych Xboxów. Japończycy mimo wszystko zdają być się dość pewni sukcesu sprzedażowego swojej nowej konsoli.

Jak donosi znany analityk branży – Daniel Ahmad – Sony zarezerwowało 60 lotów transportowych do USA, które rozpoczną się w październiku. Samoloty przewozić będą oczywiście konsole PlayStation 5, których ilość wystarczyć na jeden kwartał sprzedaży. Oczywiście nie ma gwarancji, że  sprzęt nie sprzeda się powyżej oczekiwań.

Co ciekawe, transport samolotami jest dużo droższy względem morskiego, co wskazuje na determinację producenta. PlayStation 4 zmagało się z problemami z dostępnością w okolicach premiery i Sony zapewne chce uniknąć podobnej sytuacji.

Informacje pochodzą jedynie z linii lotniczych Delta Air Lines, więc bardzo możliwe, że dodatkowe konsole trafią do sprzedawców za pośrednictwem innych przewoźników, w tym morskich.

PlayStation 5 zadebiutuje na rynku pod koniec bieżącego roku. Szacowane przez specjalistów ceny konsoli w wersji z napędem Blu-ray oscylują w okolicach 450 dolarów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie