Nowe gry na PS4 i PS5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sony nie odpuści premiery PlayStation 5. Firma nie oszczędza na transporcie

Sony zdecydowało się na droższy wariant transportu swojego sprzętu. PlayStation 5 trafi do Stanów Zjednoczonych drogą lotniczą.

Najprawdopodobniej już w środę na PlayStation Showcase zostanie ujawniona cena PS5. Sony ma prawo obawiać się konkurencji, bowiem Microsoft nie przebiera w środkach i co rusz zasypuje graczy kolejnymi niuansami, które mają nakłonić ich do kupna nowych Xboxów. Japończycy mimo wszystko zdają być się dość pewni sukcesu sprzedażowego swojej nowej konsoli.

Jak donosi znany analityk branży – Daniel Ahmad – Sony zarezerwowało 60 lotów transportowych do USA, które rozpoczną się w październiku. Samoloty przewozić będą oczywiście konsole PlayStation 5, których ilość wystarczyć na jeden kwartał sprzedaży. Oczywiście nie ma gwarancji, że  sprzęt nie sprzeda się powyżej oczekiwań.

Co ciekawe, transport samolotami jest dużo droższy względem morskiego, co wskazuje na determinację producenta. PlayStation 4 zmagało się z problemami z dostępnością w okolicach premiery i Sony zapewne chce uniknąć podobnej sytuacji.

Informacje pochodzą jedynie z linii lotniczych Delta Air Lines, więc bardzo możliwe, że dodatkowe konsole trafią do sprzedawców za pośrednictwem innych przewoźników, w tym morskich.

PlayStation 5 zadebiutuje na rynku pod koniec bieżącego roku. Szacowane przez specjalistów ceny konsoli w wersji z napędem Blu-ray oscylują w okolicach 450 dolarów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się