Sony ma nowy filmik z Wiedźminem! Fani spekulują – Wiedźmin 4 na PS5 czy remastery?

Sony prezentuje drugi materiał poświęcony studiu CD Projekt RED. Nowy filmik skupia się na Wiedźminie 3, a komentarze pod materiałem pokazują, czego oczekuje społeczność – Wiedźmin 4 na PS5 to jedna opcja. Drugi scenariusz to remastery dwóch pierwszych części na obecną generację.

Kilkanaście godzin temu Sony opublikowało na oficjalnym kanale PlayStation pierwszą część filmiku dotyczącego polskiej dumy narodowej, bo tak właśnie określono markę Wiedźmin, którą rozsławiła w świecie gier polska firma CD Projekt. Materiał przedstawiał początki obecnie notowanej na giełdzie spółki, która z dystrybutora gier przekształciła się w jedno z najbardziej uznanych studiów na świecie. Kilka godzin później do sieci wpadła druga część materiału i tym razem skupia się on nie na firmie, lecz na grach. Skąd nagle takie zainteresowanie Sony polską marką? Czy publikowanie takich filmików kilka lat po premierze Wiedźmina 3 ma jakiś sens? Wielu graczy doszukuje się w działaniach Japończyków drugiego dna, na którym według niektórych ukrywa się Wiedźmin 4 na PS5.

Wiedźmin 4 na PS5?

Wspomniany materiał znajdziecie na końcu wiadomości. Tutaj wspomnimy jedynie, że Wiedźmin jest przedstawiony przez Sony w samych superlatywach. Pod filmikiem narosło sporo komentarzy odnośnie tego, co publikacja materiałów może oznaczać. Gracze są nieco zaskoczeni filmikami wychwalającymi grę, która ma już swoje lata na karku.

Być może to po prostu sprytny krok Sony, który ma powiązać wizerunkowo markę Wiedźmin z PlayStation i jest to chyba najbardziej słuszna opcja. Lecz jeśli CD Projekt RED planuje nawiązać jakąś współpracę z Japończykami na przyszłość, filmiki mogą być początkiem czegoś większego.

Wśród prawdopodobnych scenariuszy pojawia się oczywiście Wiedźmin 4 na PlayStation 5. Tak, wiemy – Wiedźmina 4 nie będzie, o czym dobitnie wspominało polskie studio, lecz traktujmy tę nazwę (Wiedźmin 4) umownie, mając na myśli kolejną grę osadzoną w omawianym uniwersum. Ta z pewnością powstanie i po premierze Cyberpunk 2077 oczekujemy pierwszych konkretów o nowej grze. Oczywiście wątpliwe, by nowy Wiedźmin był ekskluzywną grą dla PS5, lecz umowa na czasową wyłączność jest już w pewnym stopniu możliwa (pamiętacie sytuację z Rise of the Tomb Raider i roczną ekskluzywność dla Xbox One?). Jeszcze bardziej możliwe jest to, że dodatki do nowego Wiedźmina wylądują w pierwszej kolejności na PS5.

Wiedźmin i Wiedźmin 2 remake

Drugą opcją wymienianą przez rozpaloną wyobraźnię fanów są remastery bądź remake’i dwóch pierwszych części Wiedźmina. CD Projekt RED mogłoby przecież oddelegować część zespołu, po ukończeniu głównych prac przy CP 2077, do odświeżenia poprzednich odsłon kultowej gry. Wiedźmin 1 oraz Wiedźmin 2 na silniku trójki spokojnie dałyby radę na obecnej generacji konsol i bez dwóch zdań można powiedzieć, że byłby to strzał w dziesiątkę.

To oczywiście tylko domysły i spekulacje. Sony z pewnością docenia pracę Polaków i dwa opublikowane filmiki na kanale PlayStation mogą być jedynie zwykłym wyrazem uznania dla dokonań CD Projekt RED. Czekamy na Wasze opinie – powinniśmy doszukiwać się w tych działaniach czegoś więcej?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.