Sony chce zostać Nike gamingowego świata. Linia InZone wsparciem dla e-sportowców

Sony InZone ma być jak produkty Nike dla profesjonalnych sportowców
Newsy PC

Sony dzięki linii InZone chce zostać “Nike sprzętu gamingowego”. Marka ma być przeznaczona w dużej mierze dla e-sportowców.

Kazuo Kii z Sony zdradził w rozmowie z japońskim dziennikiem Nikkei, że spółka ma dość konkretne plany na rozwój swojej najnowszej linii urządzeń gamingowych:

“Zaczniemy od góry i dowiemy się, czego oczekują czołowi e-sportowcy. Wizja, jaką mamy w głowach, przypomina Mizuno i Nike zapewniające buty dla sportowców. W e-sporcie można wygrywać pieniądze. Jeśli czas reakcji monitora opóźni się nawet odrobinę, przegrywasz. Produkty Sony nie zawiodą ludzi zaangażowanych w te wyczerpujące bitwy”.

Spółka poczyniła już pierwsze kroki w tym kierunku. Jako partner nawiązała dotychczas współpracę m.in. z Riot Games, zapewniając sprzęt do turniejów Valorant Champions Tour oraz rozgrywek Evo. Zapewne w przyszłości takich działań będzie jeszcze więcej, dzięki czemu linia InZone wzmocni swoją pozycję na rynku.

Sony ogłosiło linię InZone w zeszłym miesiącu. Jak na razie w ofercie znajdują się słuchawki oraz monitory gamingowe, a więc produkty przeznaczone nie tylko dla konsolowców, ale i zwolenników PC.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie