Sony “oddaje” Destination PlayStation 2020? Prezentacja PS5 może być powodem

W sieci pojawiły się pogłoski, według których Sony nie poprowadzi lutowej imprezy dla handlowców Destination PlayStation 2020. To kolejny puzzel do układanki, który może wskazywać na szybką prezentację PS5.

Destination PlayStation to coroczna impreza prowadzona przez Sony, która skupia branżowych handlowców. Wydarzenie służy nie tyle prezentacjom gier, co planowaniom budżetów, kampanii marketingowych i innych mniej ciekawych dla graczy spraw związanych z biznesem. Całość odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Ten rok może przynieść dużą zmianę związaną z organizacją eventu i jak szumi w sieci, wszystko za sprawą zbliżającego się pokazu PS5.

Destination PlayStation 2020 – Sony ponoć odpuszcza, by zająć się PS5

Według branżowego dziennikarza Mike’a Futtera, Sony oddaje prowadzenie tegorocznego Destination PlayStation pod inne skrzydła. Ma się tym zająć “główny dystrybutor”.

Okie. Oto, co słyszę z wielu źródeł. (Musiałem tylko potwierdzić coś przed udostępnieniem.) Sony nie organizuje Destination PlayStation, corocznego zamkniętego wydarzenia skupiającego wydawców i sprzedawców detalicznych. Wydarzenie nadal będzie się odbywać, ale będzie prowadzone przez sprzedawcę – pisze Futter na Twitterze.

Od razu powiązano tę wiadomość z wcześniejszymi domysłami, jakoby Sony miało właśnie w lutym dokonać prezentacji PlayStation 5. Jeśli to rzeczywiście prawda, rezygnacja z Destination PlayStation 2020 może wydawać się uzasadniona, ponieważ Japończycy – bez rozdrabniania – będą chcieli skupić się wyłącznie na evencie związanym z konsolą nowej generacji.

Przypominamy, że Sony oficjalnie potwierdziło swoją nieobecność na E3 2020, zatem PlayStation 5 powinna zostać pokazana jeszcze przed tą imprezą. Według ostatnich nieoficjalnych doniesień, PS5 ma zostać ujawnione na PlayStation Meeting w dniu 5 lutego 2020 roku w Nowym Jorku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: