Sony wspiera Ukrainę. Gigant przekaże przeogromną kwotę w ramach pomocy

Sony - flaga Ukainy
PS4 PS5

Kolejny gigant dołączył do wsparcia Ukrainy. Sony, którego firmą córką jest PlayStation, przekaże astronomiczną kwotę na pomoc Ukraińcom. To nie koniec działań tego przedsiębiorstwa w sprawie pomocy sąsiadowi naszego kraju.

Wczoraj do sieci trafiły słowa wicepremiera Ukrainy, który wezwał firmy gamingowe do wsparcia. Nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony Japończyków.

Tokio, Japonia – Sony Group Corporation („Sony”) ogłosiło dziś przekazanie łącznie 2 milionów dolarów amerykańskich na rzecz UNHCR, Agencji ONZ ds. Uchodźców, oraz międzynarodowej organizacji pozarządowej Save the Children w celu zapewnienia pomocy humanitarnej dla dotkniętej katastrofą ludności na Ukrainie i w krajach regionu.

– pisze Sony na łamach swojej strony

Co wazne, na przekazaniu wymienionej kwoty się nie skończy. Firma będzie w dalszym ciągu aktywnie zbierać pieniądze wśród swoich pracowników.

Ponadto firmy należące do Sony Group na całym świecie będą zbierać datki od pracowników i przekazywać zebrane kwoty.

Darowizny te zostaną przekazane organizacjom, w tym UNHCR i Save the Children, w celu wsparcia działań humanitarnych na Ukrainie i w krajach sąsiednich.

– czytamy w dalszej części wpisu

Warto też wspomnieć, że polskie studia growe również wspierają Ukrainę. Rekomenduję przejść do tego tekstu, by dowiedzieć się, jak będąc graczem przyczynić się do pomocy. Często wystarczy zakupić daną grę, by przekazać pieniądze na odpowiednie organizacje, wśród których najczęściej pojawia się Polska Akcja Humanitarna i Ukraiński Czerwony Krzyż.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie