Sonic szaleje po otwartym świecie Unreal Engine 4

Ostatnio mogliśmy podziwiać maskotkę Nintendo, czyli wąsatego hydraulika Mario, w demie technologicznym od Epic Games. Teraz czas na super szybkiego jeża!

Firma Epic Games udostępniła w zeszłym miesiącu demo A Boy and His Kite, które prezentowało możliwości techniczne silnika Unreal Engine 4. W sieci wylądował niedawno materiał, w którym zamiast chłopczyka z latawcem z oryginalnego dema widzieliśmy Mario (filmik do przypomnienia tutaj), a teraz ten sam YouTube’r przedstawia kolejny projekt, wkładając do świata znanego z A Boy and His Kite kolejną maskotkę z gier wideo. Tym razem jest Sonic!


W porównaniu do filmiku z Mario, ten nie został jeszcze w 100 procentach ukończony, co widać np. przy braku kolizji ze zwierzętami. Mimo wszystko i tak jest świetnie i naprawdę miło by było, gdyby kolejna gra z niebieskim prezentowała coś podobnego.

Jak zapewne wiecie, Sonic ostatnimi tytułami nie zachwycał, a po zapowiedzianym Sonic Boom: Fire & Ice nie spodziewam się fajerwerków (obym się mylił!). Miejmy nadzieję, że SEGA w końcu weźmie się za podupadającą serię i przywróci jej dawną świetność. Szef koncernu ostatnio obiecał, że tak właśnie będzie i wkrótce zobaczymy coś ekstra. Trzymamy za słowo.

Sonic i Unreal Engine 4

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

15 Shares
Share15
+1
Tweet