Sonic Mania – edycja kolekcjonerska z naprawdę świetną figurką

Sonic Mania – edycja kolekcjonerska z naprawdę świetną figurką
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Zestaw już do zamówienia przedpremierowo.

Sonic Mania to powrót do klasycznych odsłon z niebieskim jeżem, za którymi tak bardzo tęsknimy. Gra otrzyma kapitalne wydanie pudełkowe dla kolekcjonera, które doczekało się nawet trailera w klimatach lat 90.

W dużym pudełeczku znajdziemy figurkę Sonica stojącego na atrapie Sega Mega Drive. Wielkość takiej zabawki to 12 cali, zatem nie będzie to maleństwo pokroju amiibo.

Oprócz figurki zestaw zawiera atrapę kartridża do wspomnianej 16-bitowej konsoli, w której wnętrzu skrywa się złoty krążek, tak bardzo uwielbiany przez małego Sonica.

Edycja kolekcjonerska zawiera oczywiście grę Sonic Mania, lecz niestety nie dostajemy jej w fizycznej formie na płytce. Zamiast tego otrzymamy klucz na pobranie produkcji, który zapisano na karcie z wizerunkiem niebieskiego bohatera.

Poniżej wrzucamy zdjęcie kolekcjonerki oraz świetny zwiastun. Kto chciałby wyłożyć kasę na takie wydanie gry, może już składać zamówienie przedpremierowe w serwisie Amazon. Cena jest taka sama dla wersji na PC oraz konsol PS4 i Xbox One – niecałe 70 dolarów, czyli około 270 zł.

Przypominamy, że Sonic Mania zadebiutuje wiosną przyszłego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Sonic Mania
Sonic Mania

Sonic Mania to ukłon w stronę klasyki

Sonic Mania to zapowiedziana w lipcu tego roku najnowsza odsłona słynnej serii, która postanowiła tym razem powrócić do korzeni i to na całego.

Gra w zasadzie prezentuje to, co mogliśmy oglądać niegdyś w pierwszych i najlepszych częściach Sonic the Hedgehog. Będzie to zatem niezła odskocznia od ostatnich, zazwyczaj nieudanych trójwymiarowych powrotów Sonica.

Poniższy gameplay z Sonic Mania pokazuje znaną wszystkim fanom jeżowego uniwersum Green Hill. Tak jak obiecano, dostajemy stare etapy, lecz zmodyfikowane, więc warto oglądać uważnie. Na samym końcu planszy walka z bossem, której również nie było w oryginalnej odsłonie pierwszego Sonica. Na drugą nóżkę mamy spojrzenie na całkowicie nowy świat Studiopolis ZonesSonic Mania to bowiem nie tylko poprawiona stara zawartość, lecz również całkowicie nowe poziomy!

Sonic Mania zadebiutuje wiosną przyszłego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Sonic Mania – zobaczcie poprzednie fragmenty rozgrywki

Nowy Sonic to nie tylko piksele

SEGA zapowiedziała bowiem jeszcze jedną grę z tym bohaterem, nie zdradzając niestety na jej temat zbyt wielu szczegółów. Jest jednak zwiastun, który przynosi kilka dobrych wiadomości. Za tytuł będą odpowiadać ci sami deweloperzy, którzy stworzyli jedne z najlepszych odsłon Sonica w ostatnich latach. Mowa o Sonic Colors oraz Sonic Generations.

Nadchodzący tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie i opowie o świecie wyniszczonym przez głównego wroga superszybkiego jeża, którym odwiecznie pozostaje Doctor Eggman. Kiedy niebo spowiła ciemność, wszyscy wyczekują powrotu bohatera, lecz nawet on… potrzebuje czasem pomocy. Tutaj miła niespodzianka – niezatytułowany jeszcze nowy projekt ponownie przywita Sonica w dwóch postaciach, czyli podobnie jak mieliśmy w Sonic Generations, tego bardziej współczesnego oraz klasycznego, jeszcze malutkiego jeżyka. Może to oznaczać tyle, że podobnie jak w Generations otrzymamy dwa rodzaje plansz: trójwymiarowe oraz takie, w których poruszamy się jedynie w lewo bądź w prawo. Kto wie, może jednak SEGA zaskoczy czymś zupełnie nowym i dostaniemy np. dwuosobową kooperację? Szczegółów na razie nie poznaliśmy.

Ten Sonic pojawi się w przyszłym roku i co ciekawe, zagramy w niego również na Nintendo NX. Oprócz tego tradycyjnie, czyli PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie