Sonic Mania to ukłon w stronę klasyki. Nowy gameplay

Sonic Mania to ukłon w stronę klasyki. Nowy gameplay
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Zapraszamy na siedem minut z najszybszym jeżem świata!

Sonic Mania to zapowiedziana w lipcu tego roku najnowsza odsłona słynnej serii, która postanowiła tym razem powrócić do korzeni i to na całego.

Gra w zasadzie prezentuje to, co mogliśmy oglądać niegdyś w pierwszych i najlepszych częściach Sonic the Hedgehog. Będzie to zatem niezła odskocznia od ostatnich, zazwyczaj nieudanych trójwymiarowych powrotów Sonica.

Poniższy gameplay z Sonic Mania pokazuje znaną wszystkim fanom jeżowego uniwersum Green Hill. Tak jak obiecano, dostajemy stare etapy, lecz zmodyfikowane, więc warto oglądać uważnie. Na samym końcu planszy walka z bossem, której również nie było w oryginalnej odsłonie pierwszego Sonica. Na drugą nóżkę mamy spojrzenie na całkowicie nowy świat Studiopolis ZonesSonic Mania to bowiem nie tylko poprawiona stara zawartość, lecz również całkowicie nowe poziomy!

Sonic Mania zadebiutuje wiosną przyszłego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Sonic Mania – zobaczcie poprzednie fragmenty rozgrywki

Nowy Sonic to nie tylko piksele

SEGA zapowiedziała bowiem jeszcze jedną grę z tym bohaterem, nie zdradzając niestety na jej temat zbyt wielu szczegółów. Jest jednak zwiastun, który przynosi kilka dobrych wiadomości. Za tytuł będą odpowiadać ci sami deweloperzy, którzy stworzyli jedne z najlepszych odsłon Sonica w ostatnich latach. Mowa o Sonic Colors oraz Sonic Generations.

Nadchodzący tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie i opowie o świecie wyniszczonym przez głównego wroga superszybkiego jeża, którym odwiecznie pozostaje Doctor Eggman. Kiedy niebo spowiła ciemność, wszyscy wyczekują powrotu bohatera, lecz nawet on… potrzebuje czasem pomocy. Tutaj miła niespodzianka – niezatytułowany jeszcze nowy projekt ponownie przywita Sonica w dwóch postaciach, czyli podobnie jak mieliśmy w Sonic Generations, tego bardziej współczesnego oraz klasycznego, jeszcze malutkiego jeżyka. Może to oznaczać tyle, że podobnie jak w Generations otrzymamy dwa rodzaje plansz: trójwymiarowe oraz takie, w których poruszamy się jedynie w lewo bądź w prawo. Kto wie, może jednak SEGA zaskoczy czymś zupełnie nowym i dostaniemy np. dwuosobową kooperację? Szczegółów na razie nie poznaliśmy.

Ten Sonic pojawi się w przyszłym roku i co ciekawe, zagramy w niego również na Nintendo NX. Oprócz tego tradycyjnie, czyli PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie