Polski snajper dużym sukcesem. Co dalej z marką Lords of the Fallen?

Polski snajper dużym sukcesem. Co dalej z marką Lords of the Fallen?
Newsy PC PS4 XOne

Tuż po premierze niewielu wierzyło w sukces Sniper Ghost Warrior 3, lecz studio CI Games chwali się dzisiaj naprawdę dobrym wynikiem sprzedaży.

Polski deweloper informuje, że sprzedaż Sniper Ghost Warrior 3 przekroczyła poziom 1 miliona egzemplarzy i liczba ta obejmuje zarówno fizyczne nośniki, jak i dystrybucję cyfrową.

– Sniper Ghost Warrior 3 był największym tytułem, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy i wydaliśmy. Pomimo przeciętnego przyjęcia tytułu przez media zaraz po premierze, kontynuowaliśmy ciężką pracę nad ulepszeniem gry. Udało nam się dopracować grę i zakończyć projekt z sukcesem – zaznaczył Marek Tymiński, Prezes CI Games.

Co dalej? Na początek należy zaznaczyć, że CI Games będzie teraz mniejsze. Wewnętrzny zespół deweloperski został skurczony do 30 osóbDecyzja o zmniejszeniu rozmiarów studia była najtrudniejszą decyzją, jaką podjąłem w ciągu ostatnich lat – przyznaje Marek Tymiński. – Obecnie wierzymy w mniejsze, doświadczone zespoły jako podstawa odniesienia sukcesu w tej tak bardzo konkurencyjnej branży – dodaje.

Nowy Assassin’s Creed: Ragnarok to bardzo dobry trop

Nowe gry od CI Games

Deweloper przypomina, że zamierza zrealizować przynajmniej 3 projekty do 2020 r. o łącznej wartości 100 mln zł. – Dysponując ponad 10 mln zł środków własnych i korzystnym finansowaniem bankowym o wartości 35 mln zł, jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji kolejnych projektów – powiedział prezes Marek Tymiński. Najbliższą grą będzie tutaj tajemniczy jeszcze tactical-shooter. – Jakość gier jest dla nas bardzo dużym priorytetem, nie tylko w kontekście nadchodzącej gry (tactical shooter), ale także dla każdej kolejnej gry, którą wprowadzimy na rynek – mówi prezes CI Games.

Lords of the Fallen 2 – kontynuacja nadal w planach

CI Games potwierdziło również, że prowadzi rozmowy z kilkoma uznanymi studiami dotyczące produkcji oczekiwanej kontynuacji tytułu Lords of the Fallen. Spółka ma nadzieję sfinalizować rozmowy i rozpocząć produkcję w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

– Lords of the Fallen to bardzo ważna marka w naszym portfolio. Spełnienie oczekiwań naszych fanów jest dla nas wyjątkowo ważne – dodał Tymiński.

Deweloper podał również, że w 2017 r. grupa CI Games wypracowała ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży. Rentowność została potwierdzona.

Na koniec przypomniano, że w czerwcu 2017 r. CI Games ogłosiło nową strategię, zakładającą produkcję i wydawanie szerszej gamy gier. Spółka, wykorzystując rozległe doświadczenie w zakresie tworzenia i wydawania gier, prowadzi rozmowy z zewnętrznymi deweloperami, aby wprowadzić ich tytuły na rynek globalny. CI Games planuje, aby w najbliższej przyszłości znaczna część dochodów pochodziła z tej części działalności.

– Mamy wieloletnie doświadczenie, jako wydawca i deweloper gier. Dzięki temu bardzo dobrze rozumiemy wyzwania, które są częścią tych procesów – dodał Marek Tymiński.

Źródło: CI Games, opracowanie własne

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie