Nowy Assassin’s Creed: Ragnarok to bardzo dobry trop

Ubisoft podpytuje graczy, jaki okres historyczny chcą zobaczyć w najnowszej części Assassin’s Creed.

Po udanym Assassin’s Creed: Origins, nadchodzi czas na kolejną odsłonę. Ubisoft wysyła do posiadaczy wymienionej produkcji ankietę, w której pyta się o to, jaki okres historyczny chcieliby zobaczyć w kolejnej odsłonie cyklu. Pod uwagę brane są następujące:

– Średniowiecze z Królem Arturem na czele
– Podboje mongolskie z Czyngis-chanem
– Feudalna Japonia
– Wikingowie i inwazja na Anglię
– Rzym i najazd Hannibala
– Podbój Ameryki przez Hiszpanów

Już wcześniej pojawiły się przecieki, jakoby kolejna część nazywała się Assassin’s Creed: Ragnarok. Patrząc na możliwości ankiety widać, że we wcześniejszych niepotwierdzonych przez producenta informacjach, może być sporo prawdy. Otóż Ragnarok w mitologii skandynawskiej oznacza “losy bogów”. Skandynawowie kojarzą się z Wikingami, więc kto wie, czy kolejna odsłona nie pokaże właśnie Wikingów i inwazji na Anglię.

Assassin’s Creed: Ragnarok mocno prawdopodobny

W tym momencie warto wrócić do wspomnianego przecieku. Źródłem domysłów i spekulacji stała się grafika koncepcyjna, jaką Michele Nucera, włoska artystka z mediolańskiego oddziału Ubisoftu, wrzuciła na serwis ArtStation. Na obrazku (do obejrzenia poniżej) widzimy drakkar z wikingami płynący w stronę wioski na zboczu wzgórza. Na dziobie statku widnieje zakapturzona postać, która może być, lecz oczywiście nie musi, Asasynem. To jednak dopiero początek układanki.

Jeden z użytkowników ArtStation otworzył grafikę w nowym oknie i zobaczył wielce wymowną nazwę pliku: michele-nucera-assassincreedragnarok-bay-09.jpg Po takim czymś serce każdego fana Assassin’s Creed potrafi zabić szybciej. Sprawa szybko wylądowała na Reddit i została rozdmuchana przez graczy, którzy widząc w nazwie pliku Assassin’s Creed: Ragnarok zaczęli naprawdę wierzyć, że coś jest na rzeczy.

Assassin’s Creed: Ragnarok nową odsłoną serii?

Tymczasem Michele Nucera zmieniła nazwę pliku na nic nie mówiącą michele-nucera-vikings-village.jpg, a na obrazku pojawił się dopisek, że jest to osobista praca artystki. Możliwe, że niedoświadczona artystka (pracowała z Ubisoftem dotychczas jedynie nad Mario + Rabbids: Kingdom Battle) przypadkowo w nazwie pliku zaszyła Assassin’s Creed: Ragnarok nie zdając sobie sprawy z tego, jaką burzę to wywoła.

Co sądzicie o przedstawieniu takich realiów w najnowszej części Assassin’s Creed? Dajcie koniecznie znać, czy Ragnarok to jest to, czego oczekujecie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.