Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Kibicujecie polskiemu CI Games? Deweloper ma ambitne plany!

Podpisano umowy kredytowe na sfinansowanie projektów.

CI Games informuje o pozyskaniu kredytów na rozwój kolejnych gier. Umowy podpisano z mBankiem i ich łączna wartość wynosi 35 mln zł.

Co ciekawe, Polacy planują w najbliższych trzech latach zainwestować w minimum trzy gry o łącznej wartości 100 mln zł.

CI Games jest obecnie w bardzo dobrej sytuacji finansowej, a prace nad naszą najbliższą premierą realizujemy ze środków własnych. Zgodnie ze strategią, chcemy opierać nasz rozwój o bardziej zróżnicowane portfolio tytułów. Naszym celem w ciągu 3 lat jest inwestycja w minimum trzy istotne projekty o wartości ok. 100 mln zł łącznie, dlatego już od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy dotyczące średnioterminowego finansowania bankowego, które właśnie zakończyliśmy podpisując umowę kredytową – czytamy w komunikacie spółki.

Obowiązkowe zdjęcia dla fanów Wiedźmina i Triss Merigold

Pieniądze z kredytu będą przeznaczone m.in. na produkcję Lords of the Fallen 2. Prace nad grą jeszcze się nie rozpoczęły, a CI Games nadal poszukuje partnerów, którzy pomogą stworzyć grę.

Obecnie Polacy pracują nad taktycznym shooterem, lecz jest on finansowany ze środków własnych. Przypominamy też, że już 26 stycznia dostaniemy darmową aktualizację do Sniper Ghost Warrior 3. Co do tego tytułu, CI Games podkreśla, że według wiedzy firmy, był on zdecydowanie największą globalną premierą polskiej gry ubiegłego roku pod względem osiągniętych przychodów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się