Śmierć konsol? Według Microsoftu, to „fajny nagłówek”, ale Amerykanie pozostają w biznesie

Śmierć konsol? Według Microsoftu, to „fajny nagłówek”, ale Amerykanie pozostają w biznesie
Newsy XOne

Microsoft ostatnimi czasy mocno skupia się na swoim projekcie xCloud, który dzięki chmurze ma pozwolić nam zagrać w konsolowej jakości na każdym urządzeniu. Nie myślcie jednak, że Amerykanie chcą wyjść z rynku konsol.

Microsoft zapewnia na łamach brytyjskiego serwisu Eurogamer, że nigdzie się nie wybiera i nadal pozostanie na rynku tradycyjnych konsol, a xCloud nie dąży do zastąpienia tych sprzętów, lecz ma być dodatkową opcją dla nowego Xboksa.

Nie myślmy w sposób ekstremalny! Budujemy markę naszych konsol od 15 lat i nie wychodzimy z tej branży, o czym wspominaliśmy zresztą w filmikach o xCloud. Uwielbiamy nasze konsole, kochamy ten biznes i jesteśmy bardzo dumni z tego, że mamy obecnie najpotężniejszą konsolę na rynku i pozycję lidera, którą mamy nadzieję utrzymać – mówi Kareem Choudhry z Microsoftu.

Smartfon zamiast Xbox Scarlett? Oto gameplay Forza Horizon 4 na telefonie z Androidem

Microsoft uważa, że najlepszą opcją dla graczy nadal jest posiadanie dedykowanego sprzętu stojącego przy telewizorze. xCloud ma być dodatkową możliwością, która ma współistnieć z tradycyjną konsolą, a nie ją zastępować. Kareem Choudhry dodaje, że śmierć konsol to jedynie fajny nagłówek do artykułu, lecz Microsoft nie zamierza rozstawać się ze swoimi konsolami.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie