Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Tagi:

Śmierć konsol? Według Microsoftu, to „fajny nagłówek”, ale Amerykanie pozostają w biznesie

Microsoft ostatnimi czasy mocno skupia się na swoim projekcie xCloud, który dzięki chmurze ma pozwolić nam zagrać w konsolowej jakości na każdym urządzeniu. Nie myślcie jednak, że Amerykanie chcą wyjść z rynku konsol.

Microsoft zapewnia na łamach brytyjskiego serwisu Eurogamer, że nigdzie się nie wybiera i nadal pozostanie na rynku tradycyjnych konsol, a xCloud nie dąży do zastąpienia tych sprzętów, lecz ma być dodatkową opcją dla nowego Xboksa.

Nie myślmy w sposób ekstremalny! Budujemy markę naszych konsol od 15 lat i nie wychodzimy z tej branży, o czym wspominaliśmy zresztą w filmikach o xCloud. Uwielbiamy nasze konsole, kochamy ten biznes i jesteśmy bardzo dumni z tego, że mamy obecnie najpotężniejszą konsolę na rynku i pozycję lidera, którą mamy nadzieję utrzymać – mówi Kareem Choudhry z Microsoftu.

Smartfon zamiast Xbox Scarlett? Oto gameplay Forza Horizon 4 na telefonie z Androidem

Microsoft uważa, że najlepszą opcją dla graczy nadal jest posiadanie dedykowanego sprzętu stojącego przy telewizorze. xCloud ma być dodatkową możliwością, która ma współistnieć z tradycyjną konsolą, a nie ją zastępować. Kareem Choudhry dodaje, że śmierć konsol to jedynie fajny nagłówek do artykułu, lecz Microsoft nie zamierza rozstawać się ze swoimi konsolami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się