Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Skyrim już nudny na PC? Odpal go na ekranie klawiatury

Przed nami kolejny port Skyrim na całkiem nową platformę. Tym razem uruchomiono grę RPG na ekranie klawiatury.

Jeszcze trochę a The Elder Scrolls: Skyrim będzie mieć najwięcej portów w branży gier. Jeden z użytkowników Reddit, Mr_Murdoc, postanowił uruchomić grę na nowym urządzeniu – na ekranie klawiatury. Co prawda, było to o wiele mniej skomplikowane niż odpalenie Doom na teście ciążowym, ale nie można odmówić autorowi pomysłowości.

Mr_Murdoc skorzystał z modelu SteelSeries Apex 7 TKL. Pierwotnie ekran OLED wbudowany w klawiaturę służy do wyświetlania aktywnych funkcji lub też do odtwarzania wideo i gifów. Lecz wiemy już, że można go wykorzystać także do gier. W tym przypadku w Skyrim można było grać na klawiaturze i jednocześnie oglądać na niej poczynania w grze.

Użytkownik Reddita wspomina jednak, że system klawiatury nie obsługuje sam w sobie plików gry. Obraz ze Skyrim uzyskano dzięki dodatkowemu oprogramowaniu, które tworzy lustrzane okno z monitora. A więc mówimy tu o sporym uproszczeniu, że gra hula na klawiaturze. Mimo wszystko w takim wydaniu nie widzieliśmy jeszcze dzieła Bethesdy.

Tego typu eksperymenty z pewnością gloryfikują serię The Elder Scrolls i nie pozwalają o niej zapomnieć. Oby Bethesda także miała plan na swoje gry, najlepiej poprzez, zaprezentowanie nam choć fragmentu z The Elder Scrolls VI?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się