Doom i test ciążowy to sposób na pożądane dziecko

Test ciążowy ma o wiele większe zastosowanie niż mówi ulotka producenta. Pewnemu programiście udało się uruchomić na nim grę Doom.

Były pralki, lodówki, kalkulatory, a teraz przyszedł czas na test ciążowy… To właśnie na nim użytkownikowi Twittera udało się zobaczyć coś więcej niż plus i minus. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie chodziło o uruchomienie staroszkolnej strzelanki Doom.

Foone zaprezentował niecodzienny pomysł na swoim kanale społecznościowym. Na niewielkim ekraniku (128×32 pixeli) możemy zobaczyć, że jego niespodziewane “dziecko” to coś pięknego. Może jest monochromatyczne i sprawia problemy w trakcie rozgrywki, ale takim brzdącem każdy zaopiekowałby się jak swoim własnym 😀

Prawda nie jest jednak tak oczywista. Autor dzieła po krótkim czasie przyznał, że z wbudowanym CPU i LCD w teście ciążowym nie było możliwe uruchomienie gry. Są zaprogramowane do bardzo prostych rzeczy. Musiał więc wymienić układ scalony z ekranem na coś bardziej zaawansowanego. Jak widzimy, przerobiony komputer nie zmieścił się do obudowy; dodatkowo konieczne było podłączenie do zewnętrznej baterii.

Foone planuje dopracować swój wynalazek, który z pewnością zostanie zapamiętany na dłużej. Mimo wielu uproszczeń i modyfikacji, sam pomysł wydaje się po prostu świetny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: