Tak się kończy zabawa z ponad 90 modami w Skyrim. Nawet krowy zamierają z wrażenia

Tak się kończy zabawa z ponad 90 modami w Skyrim. Nawet krowy zamierają z wrażenia
PC

Jeden z graczy Skyrim zmodował swoją grę do tego stopnia, że dzieją się w niej dziwne rzeczy. Uderzył krowę, która obróciła się w… kamień.

„Pięść Meduzy” brzmi jak jeden z najlepszych ciosów z jakiejś serii bijatyk, a to tylko TES V…

90 modów w Skyrim? Procesor wytrzyma!

Wszyscy znamy gry od Bethesdy i gotowi jesteśmy na bugi i problemy w nich zawarte. Glitche stały się na przestrzeni lat nieodzownym elementem każdej gry od tego dewelopera, ale… nie ma się co dziwić. Taki choćby TES V oferuje olbrzymi świat, mnóstwo rzeczy do roboty i wspiera mody!

Te ostatnie wydają się szczególną gratką dla fanów marek Bethesdy. Modyfikacje w takim choćby Skyrimie pomagają nie tylko naprawić bolączki oryginalnej gry, ale znacznie mogą ulepszać grafikę, dodawać wiele nowych mechanik i elementów rozgrywki, a nawet otwierać przed nami całą, ambitną fanowską fabułę. I jest to jak najbardziej imponujące, co niektórzy wyczyniają z grą.

Tym bardziej czuję się zaskoczony, że jednemu z graczy udało się uruchomić tytuł z aż 90 modami! Ja czasami mam problem z pięcioma, gdy się okazuje, że niektóre pliki gryzą się ze sobą i tytuł nawet nie ruszy. Kompatybilność modyfikacji to delikatna sprawa, o której każdy gracz musi pamiętać. W przeciwnym razie zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Jeden z graczy Skyrima wrzucił na Reddita krótki filmik. Rozmawia najpierw z jedną z postaci NPC, aby po chwili uderzyć z nudów krowę. Zwierzę, na skutek ciosu, zamienia się w kamień. Jakby tego było mało, jest to kamienny posąg zupełnie innego gatunku krowy, zwróconej w przeciwnym kierunku. Nawet w ruchu kamery zauważamy zaskoczenie gracza.

Jak to jest możliwe? Sam autor nagrania twierdzi, że nie eksperymentował z modami wpływającymi na walkę czy zwierzęta. Bardzo jednak możliwe, że niektóre pliki dziwnie ze sobą zareagowały i na ich skutek przypadkowy cios skończył się zamianą w posąg. Co ciekawe, gracz twierdzi, że próbował wywołać ten błąd jeszcze parę razy, ale w ogóle mu się nie udało.

Co ciekawe, o podobnych zdarzeniach informują inni gracze. Jeden z nich wyjawia, że w trakcie bitwy o Białą Grań jedna z krów wpadła w ogień krzyżowy i… zamieniła się w kamień. Może to jednak nie wina modów?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie