Kiedy nowe informacje o Silent Hill 2? Twórca prosi graczy o cierpliwość

Silent Hill 2 Remake
Newsy PC PS5

Producent Silent Hill, Hajime Okamoto poprosił fanów o nieco więcej cierpliwości. Gra powstaje, a fani już w przyszłym roku mają otrzymać więcej konkretów na temat produkcji. To uspokajające informacje, choć dziwi fakt, że do tej pory panowała aż taka cisza w temacie projektu.

Silent Hill 2 bez nowych wieści. Trzeba poczekać

Niezwykle dziwnie wygląda sprawa z nadchodzącą odsłoną kultowej serii — a konkretniej remake’iem tworzonym przez Bloober Team. Okazuje się, że na jakiekolwiek informacje dotyczące gry przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Tak przyznał Hajime Okamoto, który chciał uspokoić fanów i poprosić ich o nieco więcej cierpliwości.

Sytuacja wokół gry była w ostatni czasie napięta. Wystarczy przypomnieć komunikację Bloober Team, polskiego zespołu deweloperskiego pracującego nad grą. Twórcy ewidentnie byli sfrustrowani faktem, że nie mogli udostępniać fanom nowym informacji na temat swojego projektu. Dość ciekawie wybrzmiała informacja, iż cały aspekt promocyjny i marketingowy jest po stronie Konami. Japońska firma niekoniecznie chciała się jednak czymkolwiek dzielić.

Ostatecznie (przynajmniej oficjalnie) produkcja nie ma większych problemów, przebiega bez zakłóceń, a fani zostali uspokojeni. Mimo to dziwi brak bardziej aktywnego „ogrywania” wyczekiwanej gry w przestrzeni medialnej. Jak myślicie, czy może to wynikać z komplikacji, o których nie wiemy, czy po prostu najlepsze dopiero nadejdzie?

Warto przypomnieć, że jeszcze przed świętami informacje na temat gry pojawiły się w Amazonie. Chodzi o listing produktów, wśród których znalazł się Silent Hill 2 Remake. Gra została opatrzona przybliżoną datą premiery 31 grudnia 2025 roku. Oznacza to, że premiery tytułu możemy spodziewać się mniej więcej w drugiej połowie 2025 roku, a być może nawet i jeszcze później.

Choć to niewiele, to ewidentnie zostaje nam oczekiwanie na nowe wieści w ciągu nadchodzących miesięcy. Póki co, można oglądać teaser

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie