Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Shadow of the Tomb Raider – Lara Croft pokazuje techniki poruszania się po świecie gry

Square Enix wypuszcza krótki gameplay trailer z Shadow of the Tomb Raider. Choć materiał nie trwa nawet minuty, przedstawia naprawdę bardzo dużo.

Nowy filmik z Shadow of the Tomb Raider prezentuje zestaw technik, jakie Lara Croft wykorzysta poruszając się po otwartym świecie gry. Nasza bohaterka zmagać się będzie ze śmiercionośną dżunglą, zajrzy do mrocznych grobowców i wespnie się na najwyższe szczyty, jakie tylko znajdzie na swojej drodze.

Czas gry Shadow of the Tomb Raider ma nam zająć około 13-15 godzin (bez misji pobocznych) i tym razem polowanie na wrogów oraz używanie sprzętu będzie jeszcze ważniejsze niż w poprzednich odsłonach. Grobowce stanowią bardzo ważną część gry i deweloperzy obiecują, że będą bardziej klasyczne i śmiercionośne niż w poprzedniku. Gracze mają również pływać, nurkować, używać linki z hakiem do poruszania się po ścianach i po prostu świetnie się bawić.

Shadow of the Tomb Raider już w złocie

Shadow of the Tomb Raider osiągnęło złoty status, co oznacza, że prace nad grą zostały ukończone i pozostaje wypalenie płytek w tłoczni. Złoty status gwarantuje również, że nie musimy się obawiać, iż data premiery Shadow of the Tomb Raider zostanie w ostatniej chwili przełożona. Zatem odliczamy dni do premiery, która nastąpi jednocześnie na trzech platformach (PC, PlayStation 4 i Xbox One) w dniu 14 września 2018 roku.

Akcja Shadow of the Tomb Raider ma miejsce po wydarzeniach z Rise of the Tomb Raider. Lara wraz ze sprzymierzeńcem w postaci Jonaha, wyruszają na poszukiwanie starożytnego artefaktu Majów, który to z kolei zawiera przepowiednię dotyczącą katastrofy. Nie jest w tych poszukiwaniach jednak odosobniona: za tajemniczym przedmiotem podąża także wojskowa korporacja zwana Trójcą. W trakcie tego swoistego wyścigu Lara dojdzie do wniosku, że jej poprzednie przygody niosą ze sobą poważne konsekwencje. To z kolei zacznie napawać ją strachem, czy uda jej się podołać kolejnemu zadaniu, by stać się wybawicielką, chroniącą ludzi przed katastrofą?

Poniżej możecie zobaczyć najnowszy gameplay z Shadow of the Tomb Raider:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%