GeForce RTX 2080Ti nie uruchomił Shadow of the Tomb Raider w 60fps/1080p z włączonym RTX

GeForce RTX 2080Ti nie uruchomił Shadow of the Tomb Raider w 60fps/1080p z włączonym RTX
Filmiki z gier Newsy PC

Nvidia zaprezentowała nowe karty graficzne, które oferują m.in. technologię ray tracingu w czasie rzeczywistym. Można się domyślać, że uruchomienie funkcji wpływa na wydajność gry, a jeśli oprócz domysłów chcecie konkretów, zapraszamy do czytania.

Serwis PCGamesHardware udostępnił nagranie z prezentacji firmy Nvidia, które pokazuje przedpremierowe Shadow of the Tomb Raider uruchomione na karcie graficznej GeForce RTX 2080Ti z włączonym ray tracingiem w czasie rzeczywistym. Nakładka pokazująca liczbę klatek animacji na sekundę jest widoczna i możemy dzięki temu zobaczyć, że nowy układ GPU był w stanie uruchomić Shadow of the Tomb Raider (RTX On) z prędkością 30-70 fps (dzięki DSO Gaming).

Przez większość czasu licznik fps-ów pokazuje około 40 klatek animacji. Przekroczenie magicznej sześćdziesiątki widzimy jedynie w przypadku, gdy Lara Croft jest blisko ściany (np. podczas wspinania) lub spogląda w niebo. Podczas rozwiązywania zagadek i eksploracji otoczenia, szybkość animacji wynosiła od 30 do 45 klatek na sekundę.

Trzeba również wspomnieć, że wspomnianą płynność obserwujemy przy rozdzielczości 1080p, zatem dysponując monitorem 1440p i podwyższoną rozdzielczością, moglibyśmy zobaczyć jeszcze większe cięcia na obecnej wersji gry.

Niewykluczone, że dedykowane sterowniki, które Nvidia wypuści specjalnie pod grę Shadow of the Tomb Raider, znacznie poprawią sytuację. Nie bez znaczenia będą również aktualizacje gry opracowane przez dewelopera w celu dalszej optymalizacji. Liczymy zatem na poprawę sytuacji już po premierze Shadow of the Tomb Raider.

GeForce RTX 2080Ti – Shadow of the Tomb Raider
(kliknij na wideo dwukrotnie, by zobaczyć pełny obraz)

Nvidia RTX 2070, 2080 i 2080 Ti – cechy wyróżniające

Nvidia zaznacza, że dzięki architekturze Turing i całkowicie nowej platformie RTX, nowe układy zapewniają nawet 6-krotnie wyższą wydajność w porównaniu do osiągów kart graficznych poprzedniej generacji oraz wprowadzają do gier sztuczną inteligencję i ray tracing w czasie rzeczywistym.

  • Ray tracing w czasie rzeczywistym – to rozwiązanie umożliwiające tworzenie niezwykle realistycznego oświetlenia, refleksów świetlnych i cieni, oferując o wiele wyższy poziom realizmu w porównaniu do tradycyjnych technik renderingu. Układy GPU oparte na architekturze Turing są pierwszymi, które zapewniają obsługę ray tracingu w czasie rzeczywistym.
  • Rozwiązania z zakresu SI – Sztuczna inteligencja napędza największy postęp technologiczny w dziejach ludzkości, natomiast architektura Turing wprowadza tę technologię do grafiki komputerowej. Wyposażone w rdzenie Tensor, zapewniające ponad 100 TFLOPS SI mocy obliczeniowej SI. Oparte na architekturze Turing układy GPU są w stanie obsługiwać w czasie rzeczywistym złożone algorytmy graficzne SI, tworząc wyraźne, szczegółowe oraz niezwykle realistyczne obrazy i efekty specjalne, które nigdy wcześniej nie były możliwe.
  • Zaawansowane cieniowanie – Oparte na architekturze Turing układy GPU oferują nowe zaawansowane technologie cieniowania zapewniające większe możliwości, elastyczność i wydajność niż kiedykolwiek wcześniej. W połączeniu z najszybszą na świecie pamięcią GDDR6 zapewnia Ci to wydajność, dzięki której będziesz mógł grać z niewiarygodnie wysoką częstotliwością generowania klatek przy ustawieniach na maksymalnym poziomie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie