Belfer rusza w świat. Polski serial sprzedany za granicę

Serial Belfer sprzedany za granicę. Będzie też 3. sezon
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Serial Belfer produkowany na potrzeby Canal+ ma szansę trafić do odbiorców m.in. w Ameryce Północnej i wybranych krajach Europy.

Portal Variety informuje o międzynarodowej ekspansji polskiego serialu kryminalnego. Jedną z najlepiej ocenianych produkcji Canal+ sprzedano do podmiotów, które mają prawo wyświetlać ją w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, a także niektórych krajach europejskich: Belgii, Holandii, Austrii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Francji. To nie pierwszy polski serial mający szansę zaistnieć na międzynarodowym rynku; do tej pory do wybranych odbiorców zagranicznych trafiły już m.in. Kruk, Nielegalni, Klangor oraz Król.

Serwis podaje również, że produkcję przedłużono na 3. sezon. O nowej odsłonie nie wiadomo jak na razie zbyt wiele, poza tym, że tytułowy belfer ma powrócić w rodzinne strony. Sezon wyreżyseruje Łukasz Grzegorzek, zaś nad scenariuszem pracują już od paru miesięcy Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski.

Serial Belfer opowiada o Pawle Zawadzkim (Maciej Stuhr), poloniście, który przenosi się z Warszawy do prowincjonalnego miasteczka. Na własną rękę próbuje tu odkryć tajemnicę śmierci młodej dziewczyny, jednej z uczennic lokalnego liceum. W 2. sezonie Zawadzki trafia z kolei do Wrocławia; tu także niestety czekają go dramatyczne wydarzenia, z którymi będzie musiał się uporać. Jak na razie nie wiadomo, jak potoczą się jego losy w zapowiedzianej kolejnej odsłonie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie