Canal+ szykuje adaptację Emigracji Malcolma XD. Zdjęcia do serialu już ruszyły

Emigracja - Malcolm XD. Powstanie serial na podstawie powieści
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Powieść Emigracja, której autorem jest Malcolm XD, zostanie przeniesiona na ekrany w formie serialu. W obsadzie jest już Tomasz Włosok.

Za ekranizację napisanej charakterystycznym stylem powieści zabrała się stacja Canal+. Zdjęcia do serialu już ruszyły; wiadomo, że na ekranach pojawią się m.in. Tomasz Włosok, i Michał Balicki. Fabułę serialu niech nakreśli oficjalny opis adaptowanej powieści:

„Pierwsza książka Malcolma XD „Emigracja” to opowieść o młodym człowieku, który zaraz po ukończeniu liceum w małej miejscowości wyjeżdża zarobkowo do Wielkiej Brytanii. Książka opowiada o życiu emigranta w typowy dla Malcolma XD „pastowy” sposób. Historia o dorastaniu w Polsce, podróży do Londynu i próbie samotnego życia na emigracji. W książce znaleźć można wszelkie te aspekty życia na Wyspach Brytyjskich z perspektywy Polaka, o jakich nikt wcześniej nie pisał. Nie zabraknie tu recydywistów, anarchistów, cygańskich handlarzy czy rosyjskich oligarchów”.

Emigracja nie będzie pierwszą pastą, jaką Malcolm XD uraczył nie tylko czytelników, ale i widzów. W 2017 roku światło dzienne ujrzał film Fanatyk, czyli adaptacja najsłynniejszej chyba historii o ojcu-wędkarzu. W tytułowego fanatyka, który pół mieszkania zawalił wędkami, a drugie pół „Super Karpiem” wcielił się tu Piotr Cyrwus, oprócz niego w obsadzie pojawili się również m.in. Anna Radwan, Marian Dziędziel i Jan Nowicki.

Premierę serialu opartego na Emigracji wstępnie zaplanowano na wiosnę 2023 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie