Ben Stiller i Sean Penn z dożywotnim zakazem wjazdu do Rosji. „To zasada wzajemności”

Sean Penn i Ben Stiller z dożywotnim zakazem wjazdu do Rosji
Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Ben Stiller i Sean Penn, hollywoodzcy aktorzy zaangażowani w pomoc Ukrainie, otrzymali dożywotni zakaz wjazdu na teren Rosji.

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych podało w poniedziałek listę 25 osób z amerykańskim obywatelstwem objętych dożywotnim zakazem wjazdu na terytorium kraju. Wśród polityków i przedsiębiorców znalazły się też dwa nazwiska artystów z Hollywood: Seana Penna i Bena Stillera. Kreml powołuje się tu na zasadę wzajemności, zgodnie z którą cudzoziemców traktuje się w kraju tak samo, jak obywatele tego kraju są traktowani za granicą. Rosja tłumaczy to także „wrogością” i „rusofobią” USA:

„Wrogie działania władz amerykańskich, które nadal podążają rusofobicznym kursem, niszcząc dwustronne więzi i prowadząc do konfrontacji między Rosją a Stanami Zjednoczonymi, będą nadal zdecydowanie krytykowane”.

Obaj aktorzy już od początku wojny w Ukrainie angażowali się w konflikt, opowiadając się po stronie ukraińskiej. Sean Penn znalazł się w kraju już w dniu inwazji; w Ukrainie i Polsce zbierał też materiały do filmu dokumentalnego. Ben Stiller z kolei odwiedzał ukraińskich uchodźców w Kijowie oraz na terenie Polski, działając jako ambasador dobrej woli z ramienia ONZ. Stiller i Penn nie będą zapewne ostatnimi aktorami dodanymi do listy; w działania wyrażające sprzeciw wobec rosyjskiej inwazji angażowali się już także inni artyści z Hollywood, m.in. Angelina Jolie czy Arnold Schwarzenegger.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie