Sean Penn w Kijowie. Powstanie dokument o rosyjskiej inwazji

Sean Penn na Ukrainie
Filmy Filmy i seriale Newsy

Sean Penn znajduje się obecnie w Ukrainie, gdzie zbiera materiały do filmu dokumentalnego poświęconego rosyjskiej inwazji.

Informację portalu Variety potwierdziło Vice Studios. Hollywoodzki aktor, producent i reżyser pojawił się na wczorajszej konferencji prasowej ukraińskiego rządu. Poinformowali o tym także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Ukrainy, których przetłumaczone na angielski oświadczenie przedstawił portal. My prezentujemy je w polskim tłumaczeniu:

„Reżyser specjalnie przyjechał do Kijowa, aby nagrać wszystkie wydarzenia dziejące się obecnie w Ukrainie i pokazać światu prawdę o rosyjskiej inwazji na nasz kraj. Sean Penn jest wśród tych, którzy na miejscu wspierają dziś Ukrainę. Jesteśmy wdzięczni za jego odwagę i szczerość.”

Oświadczenie szczególnie podkreśla zaangażowanie aktora i wskazuje, że jest on osobą godną naśladowania:

„Sean Penn okazuje odwagę, której wielu brakuje, zwłaszcza wśród zachodnich polityków. Im więcej takich osób – prawdziwych przyjaciół Ukrainy, którzy wspierają walkę o wolność – tym szybciej powstrzymamy haniebną inwazję Rosji.”

Penn przymierzał się do dokumentu już od jakiegoś czasu. Jeszcze w listopadzie 2021 roku odwiedzał Ukrainę, by zapoznać się ze stanem przygotowań do ewentualnej wówczas inwazji.

Zdjęcie: Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/ AP/ East News

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie