Takiego survivalu jeszcze nie było. Zobaczcie nowy filmik od twórców serii Serious Sam

Deweloperzy zapowiadają nową jakość.

Gamepires oraz twórcy serii Serious Sam, ekipa Croteam, przedstawiają kolejny materiał z nadchodzącej na komputery PC produkcji SCUM. To wieloosobowa gra survivalowa z otwartym światem i – według twórców – niespotykanym poziomem dostosowania postaci, kontroli bohatera i postępu, gdzie wiedza i umiejętności są najlepszą bronią do przetrwania w trudnych warunkach. Twórcy postawili tutaj na walkę skazańców, którzy próbują przeżyć na wyspie Bagne de Cayenne – wszystko po to, aby zadowolić widzów pewnego programu TEC1.

Najnowszy filmik skupia się na zaawansowanym systemie zwilżania oraz osuszania tkanin i innych powierzchni. Jest to bardzo ważne, ponieważ w SCUM pogoda oraz woda odegra duży wpływ na naszą wirtualną postać, która np. będzie mogła się przeziębić, gdy za długo pozostaniemy w przemoczonym ubraniu. Co więcej, tkaniny mogą stać się cięższe, a różne rodzaje tkanin będą absorbować różne ilości wody. Tkaniny mogą być złożone ponadto z kilku warstw, co też będzie miało wpływ np. na osuszanie.

Jeśli wpadniemy już w głęboką kałużę, będziemy mogli osuszyć się na kilka sposobów. Można postać na słońcu, lecz te nie zawsze będzie świeciło na niebie. Innym wyjściem jest rozpalenie ogniska lub po prostu chodzenie, by wiatr przewiał nasze ciuszki. Pamiętać jednak musimy, że latanie w mokrych spodniach po nocy może skończyć się chorobą!

SCUM zapowiada się naprawdę interesująco. Gra trafi na Steam Early Access w pierwszym kwartale 2018 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.