Powstaje pierwszy polski kanał telewizyjny o e-sporcie!

Powstaje pierwszy polski kanał telewizyjny o e-sporcie!
E-sport Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Nowy kanał tworzą producent Familiady oraz Grupa Gamerock.

E-sport rośnie w siłę i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Kolejnym argumentem, który to potwierdza jest fakt, że agencja e-sportowa Grupa Gamerock oraz firma produkcyjna Astro (tworząca dla TVP między innymi popularną Familiadę), wspólnie ruszają z kanałem telewizyjnym w pełni poświęconym e-sportowi. Twórcy stawiają przede wszystkim na relacje największych światowych turniejów, ale nie zabraknie też ogólnych materiałów związanych z grami: programów dokumentalnych, rozrywkowych, a nawet talk-show. Co ważne, program ma być nadawany całą dobę i dostępny w popularnych sieciach kablowych i platformach cyfrowych.

W ten sposób telewizja chce dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców niż ta, która aktualnie ogląda takie rozgrywki w internecie – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym zarządu spółki Astro S.A.

Nie znamy jeszcze terminu startu nowego kanału. Producent podaje, że szczegółowe warunki współpracy określone zostaną w najbliższym czasie.

To świetna wiadomość dla graczy z całej Polski, którzy interesują się e-sportem. Zapewne taki kanał przyczyni się do rozpropagowania idei e-sportu, na co mocno liczymy!

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie