Ród smoka podejmie poważne tematy. „Pokazujemy mizoginię i to, jak wpłynęła na kobiety w tym świecie”

Ród smoka podejmie szereg ważnych tematów - w tym mizoginię
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale Uniwersum

Wygląda na to, że Ród smoka – nadchodzący wielkimi krokami spin-off Gry o tron – zamierza podjąć szereg poważnych tematów.

Jak już wiadomo, w serialu nie będzie pokazanych wprost scen przemocy seksualnej wobec kobiet. Twórcy tego typu wątki rozwijają niejako poza kadrem, zaś bezpośrednio na ekranie chcą ukazać jedynie ich następstwa i wpływ na życie poszczególnych bohaterów. Teraz dowiadujemy się również o kolejnych tematach, które zdecydowano się podjąć. Jak mówią aktorki Milly Alcock i Emily Carey, jednym z badanych w produkcji obszarów jest kwestia patriarchatu i zakorzenionej w nim mizoginii.

Ród smoka – jak mizoginia wpłynęła na kobiety?

Aktorki wcielające się odpowiednio w młodsze wersje Rhaenyry Targaryen i Alicent Hightower opowiedziały o tej kwestii podczas niedawnego spotkania prasowego. Wypowiedzi przytaczamy za portalem Screen Rant:

Emily Carey: „Myślę, że kluczem do sukcesu Alicent jest to, że nie odpowiada atakiem. Myślę, że nie wie jak i wydaje mi się, że część jej nie chce – dopóki ona tam jest. A potem może żałuje pewnych decyzji i pewnych wyborów. Ale myślę, że nie ma siły, by się bronić, głównie dlatego, że jest dzieckiem, kiedy ją poznajemy.

Powiedziałem to już wcześniej i powiem to jeszcze raz: moją ulubioną kwestią w tym serialu jest to, że pokazujemy mizoginię i to, jak wpłynęła na kobiety w tym świecie, jak odnosi się do tych postaci – do Alicent, Rhaenyry czy nawet Rhaenys. Ale kiedy usuniemy motyw mizoginii, te postaci nadal mają swoje wątki, nadal są złożonymi kobietami. Nie są tam tylko po to, by służyć celowi i pokazywać mizoginię; to istoty ludzkie pokazane na ekranie. Myślę, że to genialne.

Milly Alcock: Myślę, że ostatecznie wszystko sprowadza się do scenariusza. A serial naprawdę opiera się na tym, jak te dwie kobiety spotykają się z tym samym rodzajem patriarchatu, ale reagują w zupełnie inny sposób. Ze względu na konkretne okoliczności, to, kim są oraz ze względu na przywileje, które zostały im przyznane w życiu.

Myślę, że Rhaenyra jest wojowniczką. Walczy o to, czego chce i nie lubi słyszeć „nie” w odpowiedzi. Ale myślę, że te dwie kobiety radzą sobie z tym zupełnie inaczej i to sprawia, że serial jest całkiem interesujący. Pewnie wiele osób zobaczy siebie w Rhaenyrze, ale też w Alicent”.

Ród smoka zobaczymy na platformie HBO Max już 22 sierpnia 2022 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie