Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Rockstar wyłączy serwery GTA Online i Red Dead Online. Powodem wydarzenia w USA

Przed momentem Rockstar ogłosiło tymczasowe wyłączenie serwerów GTA Online i Red Dead Online. W obydwie gry nie będzie można grać dzisiaj wieczorem. Producent chce w ten sposób upamiętnić śmierć George’a Floyda.

Zabójstwo czarnoskórego mężczyzny w Minneapolis przez białego policjanta wywołało szereg kontrowersji, prowokując głośną debatę na temat rasizmu. Dotyczy to także branży growej. Rockstar Games podało na Twitterze, że dziś w godzinach 20:00-22:00 wyłączy serwery modułów sieciowych GTA 5 i RDR 2. Producent uzasadnia decyzję chęcią uczczenia pamięci George’a Floyda.

Ogłoszenie spotkało się ze skrajnie różnymi reakcjami fanów – część użytkowników Twittera chwali akcję, ale też bardzo dużo osób ją krytykuje. Mówi się przede wszystkim, że takie działania są w rzeczywistości bezcelowe, bo przecież wyłączenie serwerów gier nie rozwiąże problemu.

Rockstar nie jest oczywiście jedyną firmą, która zdecydowała się zamanifestować solidarność z osobami dyskryminowanymi ze względu na rasę. Pisaliśmy już między innymi o przełożeniu pokazów gier przez Sony i CD Projekt RED. Wczoraj do protestów dołączyło też Infinity Ward, czyli twórcy COD-azapowiadając walkę z komentarzami i pseudonimami szerzącymi nienawiść.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się