Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Pokaz gier na PS5 odwołany. Wszystko przez zamieszki w USA

Sony podało, że odwołuje prezentację gier na PlayStation 5, która miała mieć miejsce 4 czerwca. Powodem są protesty i liczne zamieszki w Stanach Zjednoczonych.

Za trzy dni mieliśmy zobaczyć konkretne materiały wideo z gier na PlayStation 5. Tak się jednak nie stanie. Sony odwołało pokaz gier na PS5 ze względu na panujące w USA zamieszki. Japoński producent nie podał nowej daty prezentacji.

Zamieszki w Stanach Zjednoczonych trwają od kilku dni. Są spowodowane śmiercią 46-letniego George’a Floyda, który zmarł w wyniku interwencji policji – akcja miała miejsce 25 maja w Minneapolis. Policja dostała zgłoszenie, że pewien Afroamerykanin, próbuje zapłacić fałszywymi banknotami. Funkcjonariusze złapali Floyda, który najbardziej pasował im do opisu. Jeden z policjantów przygniótł do ziemi 46-latka, dusząc kolanem. Ten niestety w wyniku wspomnianej interwencji zmarł. Policjant Derek Chauvin został usunięty ze służby i usłyszał dwa zarzuty o zabójstwo trzeciego stopnia. Teraz w ponad 70 amerykańskich miastach trwają masowe protesty i zamieszki na tle rasowym. Palone są komisariaty i pojazdy policyjne, dewastowane sklepy, a policja zatrzymała już prawie 4,5 tysiąca osób w całych Stanach Zjednoczonych.

Choć rozumiemy, że gracze na całym świecie nie mogą się doczekać, by zobaczyć gry na PS5, uważamy, że to nieodpowiednia pora na świętowanie i chcemy się wycofać, by usłyszane zostały o wiele ważniejsze głosy – podaje Sony w komunikacie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Premiera PlayStation 5 ma mieć miejsce pod koniec 2020 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się