Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

2 komentarze

CD Projekt RED opóźnia pokaz Cyberpunka 2077, przeciwstawiając się rasizmowi

Wydarzenie Night City Wire, na którym CD Projekt RED ujawni nowe materiały i informacje dotyczące nowej gry, miało odbyć się już w następnym tygodniu. Pokaz został jednak przełożony na 25 czerwca. Powodem są ostatnie wydarzenia w USA.

Planowane na 11 czerwca Night City Wire zostaje opóźnione. Powodem jest śmierć George’a Floyda z rąk białoskórego policjanta i wywołana nią debata w przestrzeni publicznej. W oświadczeniu twórców Cyberpunka 2077 czytamy: – zdecydowaliśmy, że przełożymy Night City Wire na 25 czerwca. Wciąż mamy do powiedzenia wiele na temat gry, ale teraz toczą się ważniejsze dyskusje i chcemy, by były słyszane. Całym sercem potępiamy rasizm, nietolerancję i przemoc.

To nie pierwsza tego typu decyzja podjęta przez przedstawicieli branży – niedawno mogliśmy chociażby przeczytać, że ze względu na obecną sytuację w Ameryce swoją konferencję przekłada Sony. Japoński producent miał wtedy zaprezentować gry na PlayStation 5.

Nowa produkcja RED-ów ma zadebiutować 17 września 2020, trafiając na PC, PS4 i Xboksa One. Twórcy ujawnili już sporo na temat gry, ale wciąż wiele kwestii pozostaje tajemnicą. Gracze oczekują dłuższego gameplayu czy nowych informacji przybliżających poszczególne elementy tytułu, takie jak klasy postaci czy bronie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się