Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Twórcy Call of Duty zapowiadają walkę z rasizmem w grze

Studio Infinity Ward poinformowało, że zamierza zwiększyć działania zmierzające do eliminacji rasizmu w grach CoD. Chodzi przede wszystkim o blokowanie nicków i komentarzy szerzących nienawiść.

Śmierć czarnoskórego George’a Floyda z rąk białego policjanta w USA nie przeszła bez echa w branży growej – niedawno informowaliśmy chociażby o przełożeniu pokazów produkcji od Sony i CD Projekt RED w ramach solidarności tych firm z dyskryminowanymi osobami. Do tych – i wielu innych – przedsiębiorstw dołącza także Infinity Ward: z opublikowanego wczoraj na Twitterze oświadczenia wynika, że autorzy CoD-a planują zwiększenie restrykcji dla osób, które obrażają innych ze względu na przynależność rasową.

W naszej grze nie ma miejsca na treści rasistowskie (…). Dziennie blokujemy tysiące nicków, które manifestują nienawiść i dyskryminację ze względu na rasę – ale wiemy, że musimy zrobić jeszcze więcej w tej kwestii – czytamy w oświadczeniu.

Twórcy wyliczają konkretne działania, które zamierzają podjąć w celu wyeliminowania zjawiska w grze. Przede wszystkim ma zostać usprawnione automatyczne wykrywanie treści rasistowskich; zwiększone będą też restrykcje dla pseudonimów graczy. Twórcy rozwiną również funkcję raportowania w celu zwiększenia liczby banów na godzinę. W niektórych przypadkach – takich jak kilkukrotne złamanie zasad – blokady będą permanentne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się