Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Rockstar Games tworzy dużą grę VR z otwartym światem

Powiązane z Rockstar Games studio Video Games Deluxe wyjawiło, że pracuje nad tytułem AAA dla wirtualnej rzeczywistości.

Założone przez współtwórców L.A. Noire australijskie studio Video Games Deluxe wyjawiło w serwisie Linkedin, że pracuje nad dużą produkcją VR z otwartym światem. W związku z tym twórcy poszukują nowych pracowników – starszych programistów, programisty silnika, projektanta i animatora.

Video Game Deluxe nie jest nowicjuszem w kwestii tworzenia gier na VR – deweloper stworzył L.A. Noire: The VR Case Files, czyli specjalną wersję produkcji detektywistycznej przeznaczoną do tej technologii. W The VR Case Files gracz wciela się w policjanta, który rozwiązuje siedem spraw kryminalnych znanych z oryginału. Brutalne zbrodnie, spiski i intrygi w tytule są inspirowane prawdziwymi przestępstwami, które popełniono w Los Angeles w 1947 r., w jednym z najbrutalniejszych i najbardziej chaotycznych okresów w historii Miasta Aniołów.

L.A. Noire na VR zostało wydane w 2017 na PC i dwa lata później na PlayStation 4. Gra wciąż wygląda całkiem nieźle – zresztą sami oceńcie, oglądając poniższy trailer.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się