GTA online

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Rockstar zakończy wsparcie GTA Online i paru innych gier na części konsol. Znamy terminy

Mamy smutną wiadomość dla posiadaczy starszych konsol PlayStation i Microsoftu. Tryby sieciowe takich hitów jak GTA Online, L.A Noire i Max Payne 3 za niedługo przestaną być wspierane przez Rockstar Games na PS3 i Xbox 360.

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnego FAQ wydanego przez wspomniane studio, w kolejnych miesiącach deweloperzy wyłączą wsparcie dla wymienionych powyżej gier. Dotyczy to tylko i wyłącznie wersji stworzonych z myślą o trzecim PS-ie i drugim Xboxie. Bez wątpienia może się to wielu graczom nie spodobać. Sam posiadam w gronie moich znajomych osoby, które nie przesiadły się na nowsze maszyny i czasem siadają do swoich konsol siódmej generacji.

Tak prezentuje się harmonogram:

GTA Online na PlayStation 3 i Xbox 360

 • 16 września 2021 r.
  – Karty Rekinów do GTA Online w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 nie będą już sprzedawane.
 • 16 grudnia 2021 r.
  – Usługi GTA Online dla wersji PlayStation 3 i Xbox 360, w tym śledzenie statystyk na stronie internetowej za pośrednictwem Rockstar Games Social Club, nie będą już dostępne.
 • – Tryb GTAV Story Mode dla PlayStation 3 i Xbox 360 nie będzie dostępny.

L.A. Noire na PlayStation 3 i Xbox 360

 • 16 września, 2021 r.
  – Usługi sieciowe dla wersji na PlayStation 3 i Xbox 360, w tym śledzenie statystyk na stronie za pośrednictwem Rockstar Games Social Club, nie będą już dostępne.
  – Tryb fabularny L.A. Noire na PlayStation 3 i Xbox 360 pozostaje bez zmian.

Max Payne 3 na PlayStation 3 i Xbox 360

 • 16 września, 2021 r.
  – Usługi sieciowe dla wersji na PlayStation 3 i Xbox 360, w tym śledzenie statystyk na stronie za pośrednictwem Rockstar Games Social Club, nie będą już dostępne.
  – Tryb opowieści Max Payne 3 na PlayStation 3 i Xbox 360 nie będzie dostępny.

Na najczęściej zadawane w tym temacie pytania odpowiedziano we wspomnianym FAQ, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nim, jeżeli mielibyśmy jakieś wątpliwości. Choć informacja jest dosyć świeża, nie zdziwię się, jeżeli w ciągu najbliższych godzin w internecie odnajdziemy masę negatywnych komentarzy o zaistniałej sytuacji. GTA Online jest niezwykle popularną grą i nie ma tygodnia, abyśmy nie znaleźli ciekawych nagrań z tej produkcji. Bardzo możliwe, że Rockstar na bazie swoich statystyk stwierdził jednak, że czas zakończyć wsparcie. Nie zdziwiłbym się, jeżeli taki tak rzeczywiście jest.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się