Wielki niewypał Roberta Lewandowskiego. Jego pierwsza gra jednak się nie ukaże

Robert Lewandowski jednak nie wyda swojej pierwszej gry. Wielka porażka
Newsy PC

Robert Lewandowski może i w sporcie osiąga same sukcesy, ale w kwestii gier wideo ma trochę ciężej. Jego debiutancka pozycja jednak nie wyjdzie.

Około trzy lata temu polski piłkarz założył spółkę RL9 Sport Games, w której udział miało też PlayWay. Firma docelowo chciała wydać grę wideo Football Coach: The Game sygnowaną nazwiskiem najpopularniejszego sportowca z naszego kraju. Problem w tym, że nic takiego ostatecznie się nie stanie. Spółka upadła, a sama gra nie ujrzy światła dziennego.

Robert Lewandowski jednak nie wypuści swojej gry

Jak donosi Puls Biznesu (za sport.pl) prezes PlayWay raz na zawsze ukrócił wszelkie spekulacje i przyznał, że nie dostaniemy całkiem ciekawie zapowiadającej się gry. Wydawać by się mogło, że gra piłkarska i to z nazwiskiem Lewandowskiego nie może się nie udać. Finalnie to jednak nie wystarczyło, bo tytuł po prostu nie zgromadził wokół siebie wystarczającej grupy potencjalnych odbiorców. Słowem: zainteresowanie było za małe.

Przez dwa lata nie udało nam się zbudować odpowiednio dużej grupy graczy zainteresowanych grą trenerem. Projekt zatrzymał się więc w fazie wstępnej i od pewnego czasu stał w miejscu.

– informuje Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay

Kostowski podkreśla, że tytuł doczekał się jedynie trailera, który nie wzbudził zbyt dużego zainteresowania. Być może to właśnie tak mała liczba materiałów z gry spowodowała, że gracze za bardzo nie interesowali się tą pozycją? W końcu im więcej o danym tytule wiemy, tym lepiej. PlayWay uważa jednak, że wina leży po stronie “produkcyjno-koncepcyjnej”, a Lewandowski zrobił wszystko, co w jego mocy, aby tytuł promować.

Przy okazji trzeba wspomnieć również o Sports Renovations. To kolejna gra od Lewandowskiego, który ostatnio dostała pokaz rozgrywki. W tym wypadku wiele wskazuje na to, iż ten tytuł finalnie zadebiutuje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie