Nowy film twórcy Lighthouse i The Witch z przesuniętą premierą. Wiemy, kiedy wyjdzie The Northman

lighthouse
Filmy i seriale

Robert Eggers, ceniony już twórca docenionych horrorów takich jak Lighthouse i The Witch, szykuje nowy film. Historyczny thriller The Northman zadebiutuje niewiele później, niż zaplanowano pierwotnie.

Robert Eggers jest obecnie jednym z topowych reżyserów art-house’owych horrorów. Twórca szykuje swój nowy obraz, którego premierę przesunięto.

Po The Witch i Lighthouse przyszła pora na The Northman

Nie da się ukryć, że dziś wszelkiego rodzaju art-house’owe horrory przeżywają renesans. Popularność takich filmów, jak Lighthouse czy Hereditray tylko utwierdza nas w tym przekonaniu. Cieszy więc, że jeden z bardziej znanych reżyserów pracuje nad kolejnym obrazem.

Problem w tym, że The Northman, bo o nim mowa, zadebiutuje nieco później, niż informowano wcześniej. Historyczny „thriller zemsty” pierwotnie miał ukazać się 8 kwietnia przyszłego roku. Na szczęście nie musimy dużo dłużej czekać, bo film ma teraz wyjść 22 kwietnia 2022 roku.

Nie znamy wielu szczegółów na temat produkcji. Wiemy, że w prace zaangażowani są popularni aktorzy, w tym ci, znani z wcześniejszych dzieł Eggersa. W filmie wystąpią m.in. Alexander Skarsgard, Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Ethan Hawke, Willem Dafoe i Björk. O czym będzie? Tutaj też musimy posiłkować się wyłącznie skąpymi informacjami.

The Northman opowie o wikingu, który wyruszy w podróż, aby pomścić swojego ojca. Brzmi to niezwykle ciekawie, szczególnie że Eggers bardzo lubi osadzać swoje filmy w historycznie atrakcyjnych okresach. W produkcję zaangażowany jest również islandzki poeta i prozaik, Sjón, który pomógł napisać scenariusz. Też nie możecie się doczekać?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie