Resistance 4 zostało anulowane

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Wielka szkoda. Resistance 4 mogło powstać, ale anulowano je przez inny exclusive Sony

Resistance 4 było w bardzo wczesnym stadium rozwoju, ale ostatecznie je anulowano. Powodem było między innymi The Last of Us.

Insomniac Games stworzyło wiele znanych marek. Jedne z nich są z nami do dziś, a inne zniknęły z rynku na przestrzeni lat. Tak było między innymi z Resistance.

Były dziennikarz IGN, Colin Moriarty, potwierdził ciekawą wieść. Okazuje się, że czwarta odsłona postapokaliptycznej serii była we wczesnej produkcji. Ostatecznie jednak PlayStation odrzuciło zarys gry i projekt nie doczekał się realizacji. Według informacji Colina, powodem decyzji był fakt, że gra była zbyt podobna do The Last of Us, które było wtedy rozwijane przez Naughty Dog.

Resistance 4 zostało zaprezentowane (PlayStation – red.) i (…) odrzucili je, ponieważ sprawiało wrażenie zbyt podobnego do The Last of Us. Nie chcieli, żeby te dwie gry się na siebie nakładały, więc Resistance zostało wtedy anulowane.

– powiedział Colin Moriarty w podcaście Sacred symbols
Cytat wychwyciło TrueThropies

Co więcej, Colin Moriarty wspomniał, że w produkcji lub preprodukcji znajdowały się inne gry korzystające z postapokaliptycznych motywów. Mowa tu o chociażby o Horizon Zero Dawn i Days Gone. PlayStation nie chciało, aby katalog gier firmy oferował wiele tytułów bazujących na jednym motywie. Patrząc na to z perspektywy czasu, jest to jak najbardziej zrozumiałe.

Szkoda, że Resistance 4 nie trafiło do graczy. Seria nigdy nie była niczym niesamowicie dobrym, ale miała wielu wiernych fanów. Kto wie, może kiedyś zobaczymy kontynuację (lub prequel) tego IP?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się