Resident Evil Village – nowe szczegóły. Wrogowie, bronie, czarownica Olga

Członkowie programu Resident Evil Ambassador mieli okazję ostatnio wypróbować najnowszą część RE. Oto, co wyjawili o grze.

Poznaliśmy między innymi nowe fakty o przeciwnikach i ich broniach. Ambasadorzy opisali m.in. walkę z bossem Olgą.

Resident Evil Village – wrogowie

Mieszkańcy wsi, których będziemy mieli nieprzyjemność spotkać na swojej drodze, są bardzo bladzi, mają prawie zgniłą skórę i tatuaże na czołach i dłoniach (…). Mówią zniekształconym, obco brzmiącym językiem. Niektórzy mają sztylety, miecze, siekiery czy nawet włócznie – a niektórzy nie mają niczego.

Z poprzednich informacji o produkcji wiemy, że oprócz tych “normalnych” typów przeciwników, w tytule będą dostępne także wilkołaki, ale Ambasadorzy nie wyjawili nic na ich temat. Trochę słów padło natomiast o osławionej czarownicy.

Resident Evil Village – czarownica

Niewiasta nazywa się Olga – i posługuje się chmarą owadów. Ethan nie będzie musiał walczyć z owadami, dopóki ich właścicielka go nie zauważy. A kiedy już go w końcu zauważy, wyda charakterystyczny, donośny śmiech.

Jak zdradzili testerzy, do osłabienia bossa należało użyć latarki – światło odstraszyło owady, dzięki czemu można było skutecznie ostrzeliwać Olgę. Czarownica zmieniła się w pewnym momencie w coś na kształt pająka i zaczęła wydzielać więcej owadów.

RE Village na VR

Jeśli chodzi o inne szczegóły, to dowiedzieliśmy się, że Capcom planuje stworzenie wersji gry na VR. Na pewno ucieszy to osoby, które jeszcze nie wyszły z traumy po poprzednim RE w tym wydaniu (tytuł podobno mocno straszy).

Wszystkie dane na temat Village to – przypominamy – jedynie opinie testerów, a nie oficjalne wiadomości od twórców. Na potwierdzenie tych informacji fanom przyjdzie zapewne jeszcze poczekać.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

1 (KOMENTARZ) w “Resident Evil Village – nowe szczegóły. Wrogowie, bronie, czarownica Olga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: