Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Resident Evil Village – nowe szczegóły. Wrogowie, bronie, czarownica Olga

Członkowie programu Resident Evil Ambassador mieli okazję ostatnio wypróbować najnowszą część RE. Oto, co wyjawili o grze.

Poznaliśmy między innymi nowe fakty o przeciwnikach i ich broniach. Ambasadorzy opisali m.in. walkę z bossem Olgą.

Resident Evil Village – wrogowie

Mieszkańcy wsi, których będziemy mieli nieprzyjemność spotkać na swojej drodze, są bardzo bladzi, mają prawie zgniłą skórę i tatuaże na czołach i dłoniach (…). Mówią zniekształconym, obco brzmiącym językiem. Niektórzy mają sztylety, miecze, siekiery czy nawet włócznie – a niektórzy nie mają niczego.

Z poprzednich informacji o produkcji wiemy, że oprócz tych „normalnych” typów przeciwników, w tytule będą dostępne także wilkołaki, ale Ambasadorzy nie wyjawili nic na ich temat. Trochę słów padło natomiast o osławionej czarownicy.

Resident Evil Village – czarownica

Niewiasta nazywa się Olga – i posługuje się chmarą owadów. Ethan nie będzie musiał walczyć z owadami, dopóki ich właścicielka go nie zauważy. A kiedy już go w końcu zauważy, wyda charakterystyczny, donośny śmiech.

Jak zdradzili testerzy, do osłabienia bossa należało użyć latarki – światło odstraszyło owady, dzięki czemu można było skutecznie ostrzeliwać Olgę. Czarownica zmieniła się w pewnym momencie w coś na kształt pająka i zaczęła wydzielać więcej owadów.

RE Village na VR

Jeśli chodzi o inne szczegóły, to dowiedzieliśmy się, że Capcom planuje stworzenie wersji gry na VR. Na pewno ucieszy to osoby, które jeszcze nie wyszły z traumy po poprzednim RE w tym wydaniu (tytuł podobno mocno straszy).

Wszystkie dane na temat Village to – przypominamy – jedynie opinie testerów, a nie oficjalne wiadomości od twórców. Na potwierdzenie tych informacji fanom przyjdzie zapewne jeszcze poczekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się