Resident Evil Village

Resident Evil Village – znamy datę premiery! Jest też gameplay, zwiastun i demo

0 komentarzy

Poznaliśmy masę nowych informacji o Resident Evil Village. Capcom podzielił się wersją demo, zwiastunami i datą premiery nowego horroru.

Długo musieliśmy czekać na kolejne informacje o najnowszej odsłonie Resident Evil. Village do tej pory było trzymane pod kluczem i Capcom niezbyt chętnie dzielił się bardziej konkretnymi wieściami o grze. Wczorajsze RE Showcase to zmieniło.

Najważniejszą informacją jest to, że Resident Evil Village trafi w ręce graczy już 7 maja. Gra zadebiutuje na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Oczywiście posiadacze PS4 i XOne otrzymają darmową aktualizację na nową generację konsol.

Dodatkowo wersja na PlayStation 5 dostała wersję demonstracyjną, którą możecie pobrać już teraz w tym miejscu. To niespełna półgodzinny fragment rozgrywki, który przybliży Wam podstawowe mechaniki tytułu. Nieco przypomina on pokazówkę udostępnioną przy okazji poprzedniej odsłony cyklu.

Jeśli jednak nie jesteście posiadaczami nowej konsoli Sony, to możecie w zamian obejrzeć krótki zwiastun rozgrywki zaprezentowany przez Capcom. Resident Evil Village nieco rozwinie mechanikę walki znaną z RE7 i wprowadzi system wytwarzania przedmiotów.

Przy okazji opublikowano też fabularny trailer, który przybliża antagonistów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w górskiej osadzie. Przyznajcie sami – wygląda to naprawdę świetnie. Fani horroru zdecydowanie powinni mieć nowego Residenta na oku.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się