Resident Evil Village Matka Miranda to główny przeciwnik

Resident Evil Village: ujawniono wygląd głównej antagonistki horroru!

0 komentarzy

Matka Miranda to owiana tajemnicą postać, którą spotkamy w trakcie przygody w Resident Evil Village. Wyciekł również wygląd mapy.

Potwierdziły się dotychczasowe spekulacje. Aby ocalić swoje dziecko porwane przez Chrisa, główny bohater (Ethan) będzie musiał wybrać się w podróż, której destynację stanowi tajemnicza wioska. IGN przedstawił również inne lokacje do których zawitamy w trakcie zabawy. Jednym z takich miejsc jest Zamek Dimitrescu, fabryka, wiatraki, wiszący most czy zbiornik wodny. Gra kładzie się wiec nacisk na różnorodność, deweloper Morimasa Sato powiedział:

Gdy słyszysz określenie „wioska” możesz sobie wyobrazić osobliwe domki ustawione wzdłuż ulicy, niemniej to za mało, by zrobić z tego grę komputerową. Szczególnie w horrorach ważne jest, by po drodze dostarczać nowych doświadczeń. W wiosce ważne jest, aby ciągle zaskakiwać gracza nowymi niespodziankami.

Resident Evil Village mapa

Tym samym nie należy spodziewać się monotonii. Z pewnością zawitamy do wielu lokacji, które będą się między sobą różniły klimatem i najpewniej przeciwnikami, których napotkamy na swojej drodze.

Za sznurki w Resident Evil Village pociągać będzie Matka Miranda

Będąc przy temacie oponentów, dowiedzieliśmy się więcej o Matce Mirandzie, która odgrywa istotną rolę w historii. Rzecz jasna nie ujawniono zbyt wielu informacji na temat postaci, ale wiemy, iż jest ona traktowana niczym bogini. Nie sposób przejść również obojętnie obok jej aparycji, na co zwrócił uwagę Tomonori Takano, będący dyrektorem artystycznym:

Maska wygląda niczym dziób wrony. Jako symbol grozy, wrony funkcjonują w roli motywu przewodniego całej gry Village.

Resident Evil Village Matka Miranda
Na zdjęciu widoczna jest Matka Miranda.

Przypominamy, że na konsoli PS5 ukazało się demo wyczekiwanego hitu (z naszymi wrażeniami zapoznacie się w tym miejscu). Póki co niestety nic nie wskazuje na to żebyśmy mieli otrzymać polską wersję językową grę. W jednym z naszych tekstów tłumaczyliśmy dlaczego zdecydowano się właśnie na ten scenariusz:

Capcom i Square Enix na pewno nie podjęli decyzji w chwili roztargnienia. Patrzyli przede wszystkim na słupki sprzedaży poprzednich części. Ogółem może i wymarzona liczba kopii w naszym regionie została osiągnięta, ale nie pochodzi ona bezpośrednio z oficjalnych kanałów dystrybucji. Możemy tylko zgadywać, jak wiele egzemplarzy Polacy kupili w szarej strefie.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, który znajdziecie pod tym adresem. Przypominamy, że Resident Evil Village zadebiutuje na komputerach PC, oraz konsolach: PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X i S.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się