Resident Evil Village i Lady Dumitrescu

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Recenzje Resident Evil Village – gra sprostała oczekiwaniom

Dzisiaj o godzinie 17:00 zeszło embargo na recenzje Resident Evil Village. Według wielu Capcom przygotował świetnego następcę siódemki. Wysokie recenzje są pełne pochwał krytyków i niewiele produkcji brakuje do ideału.

Od wielu tygodni gracze nie mogą doczekać się Resident Evil Village. Bez wątpienia ogromny szum wokół produkcji sprawia, że wobec niej wszyscy mają spore oczekiwania. Czy Capcom im sprostał? Zdecydowanie tak, a nawet możemy mówić o świetnych recenzjach.

Pierwsze recenzje Resident Evil Village prezentują się następująco:

  • TheGamer – 4/5
  • GamesRadar – 3,5/5
  • PC Gamer – 85/100
  • Game Informer – 9,25/10
  • Destructoid – 9/10

W chwili publikacji, gra może pochwalić się średnią 84 punktów na Metacritic.

Recenzenci w większości są ze sobą zgodni. Po świetnej siódmej odsłonie poprzeczka była wysoko postawiona, ale na szczęście Resident Evil Village nie jest żadnym rozczarowaniem. Capcom konsekwentnie odrobił lekcje na podstawie poprzednich części i dzięki temu nie zawiódł.

W większości z recenzji powtarza się przede wszystkim niesamowity klimat gry, aczkolwiek według niektórych potrafi on momentami ulecieć. Wciągająca fabuła przedstawiona w produkcji na szczęście ma na tyle mały próg wejścia, że gracze nieznający poprzedniej części nie będą pogubią się.

Krytycy zwracają uwagę na świetną oprawę audiowizualną, bez której horror nie byłby tak dobry. Świetną robotę robią projekty lokacji, które przede wszystkim nie są swoją ciągłą kopią. W grze odnajdziemy parę rezydencji i każda z nich czymś się wyróżnia.

Przypominam, że premiera gry nastąpi już 7 maja 2021 roku na platformach Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 i PC. Polskim graczom może jednak nie przypaść do gustu brak polskich napisów w produkcji. Niestety, z jakiegoś powodu Capcom nie zdecydował się na lokalizację dedykowaną Polsce.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się