Resident Evil Village - wampirzyca

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Resident Evil Village zabawnie nawiązuje do kultowego elementu RE4

Capcom umieścił zabawne nawiązanie do handlarza z RE4 w Resident Evil Village. Gracze szybko odkryli interesujący szczegół w nadchodzącym horrorze.

Jeśli graliście w RE4 i nowe demo nadchodzącego Residenta, jest duża szansa na to, że odkryliście pewną ciekawostką. Capcom umieścił w grze zabawny easter egg nawiązujący do handlarza z czwórki.

Pulchny sprzedawca z Village w pewnym momencie zapyta nas, co kupujemy. Ton jego wypowiedzi wyda się znajomy graczom pamiętającym RE4 i co więcej, sam Duke wspomni chwilę później, że jego stary przyjaciel często tak mówił. Jeśli jesteście z serią Resident Evil nie od dziś, z pewnością wiecie, o kogo chodzi.

Naturalnie jest to nawiązanie do pewnego zamaskowanego jegomościa z RE4. Odzywki sprzedawcy stały się memem i wielu graczy często wspomina ten element gry jako rzecz, która mocno utkwiła w ich pamięci. Youtuber KendoGunShop opublikował nagranie ciekawostki.

Co ciekawe, Capcom nawet nie kryje się z tym, że Resident Evil Village czerpie garściami z RE4. Fani wyłapali wiele podobieństw między odsłonami. Handlarz jest oczywiście tylko jednym z nich.

Sama tytułowa wioska nieco przypomina lokację z czwórki. Dodatkowo nawet system inwentarza przypomina ten z kultowej odsłony serii. Jakby tego było mało, gracze wynajdują też podobne dźwięki i pojedyncze sekwencje rozgrywki.

Inspiracją są więc widoczne gołym okiem. Nie ma w tym jednak nic złego, bowiem RE4 często jest wymieniane jako najlepsza odsłona serii. Jeśli Capcom przenosi te mocniejsze elementy klasyka do nowej produkcji, chyba nikt nie ma nic przeciwko temu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się