Resident Evil Village - Alcina Dimitrescu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Resident Evil Village dostało jeden z najdziwniejszych trailerów, jakie zobaczycie

Resident Evil Village otrzymało dość dziwaczny, ale całkiem ciekawy zwiastun. Capcom opublikował trailer z kukiełkami w roli głównej.

Japońska kultura bywa niezrozumiała, wręcz dziwna dla zachodniego odbiorcy. O ile wśród graczy znajdziemy wielu miłośników tytułów z kraju kwitnącej wiśni, tak niektóre materiały promocyjne stworzone na potrzeby rzeczonych produkcji potrafią przyprawić o zawrót głowy nawet największego fana popkultury z Dalekiego Wschodu.

Tak jest między innymi z nowym zwiastunem Resident Evil Village. Japoński kanał YouTube serii podzielił się naprawdę nietypowym materiałem. Trailer przedstawia głównych antagonistów w formie… uroczych kukiełek śpiewających zabawną piosenkę. No, przynajmniej wygląda na zabawną. Równie dobrze może ona opowiadać o różnych mrożących krew w żyłach rzeczach. Jeśli jednak nie znamy japońskiego, ciężko będzie się w niej połapać.

Niemniej promowanie krwiożerczych potworów i gigantycznej wampirzycy przy pomocy laleczek jest dość abstrakcyjne i zabawne. Mimo to, nie dajcie się zwieść – zwiastun zdecydowanie nie jest przeznaczony dla najmłodszych odbiorców. Zobaczycie w nim wiadra pełne „krwi”, rozcinanie piłą mechaniczną i parę innych, niepokojących scen.

Jeśli wytrzymaliście do końca tego niestandardowego dzieła i nadal czekacie na Village, pamiętajcie, że już za parę dni Capcom udostępni kolejną wersję demo. Będziecie mogli ją sprawdzić nawet po premierze gry, bowiem zostanie ona wycofana dopiero w nocy 10 maja.

Nowe Resident Evil ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Google Stadia. Premiera gry odbędzie się 7 maja.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%