Resident Evil Village - Alcina Dimitrescu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Capcom pójdzie graczom na rękę. Będą zmiany w demie Resident Evil Village

Jeśli martwicie się, że nie starczy Wam czasu na ogranie wersji demo Resident Evil Village, możecie już przestać. Capcom znacznie wydłużył czas trwania testów produkcji.

Jakiś czas temu Capcom poinformował, że chętni gracze otrzymają aż trzy szanse na sprawdzenie nowego Residenta. Wydawca przygotował wersje demo, które zaprezentują nam wycinki finalnej gry. Niestety, ogłoszeniu wersji testowych towarzyszyły kontrowersje.

Nie każdy ma tyle czasu, aby usiąść konkretnego dnia do konsoli i ograć kilkudziesięciominutowe demo. Gracze słusznie poirytowali się na wydawcę, a ten postanowił zareagować.

Jak czytamy na Twitterze firmy, czas na zapoznanie się z ostatnim demem zostaje wydłużony. Zamiast doby, na ogranie fragmentu będziemy mieć aż tydzień. Sesja testów rozpocznie się w Europie 2 maja o 2:00 w nocy, a zakończy 10 maja o tej samej godzinie. Oznacza to, że możecie sprawdzić grę nawet po jej premierze.

Resident Evil Village debiutuje 7 maja, więc czasu na testy będzie całkiem sporo. Nie musicie się też martwić o dostępność dema na innych niż PS5 platformach. Ostatni wycinek gry trafi na PC, PS4, PS5, XOne i Xbox Series.

Miło, że Capcom zdecydował się na taką zmianę. Udostępnianie wersji demo w ścisłych ramach czasowych nie jest najlepszym pomysłem, bowiem mocno ogranicza osoby, które chcą sprawdzić tytuł przed premierą. Dobrze, że przynajmniej ostatnia sesja testów dotrze do większej liczby graczy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się