Demo Resident Evil Village ujawnia zaskakujący wątek. Zombie zostaną zastąpione?

0 komentarzy

Wygląda na to, że Resident Evil Village może znacznie rozwinąć uniwersum serii. Demo ujawnia bardzo ciekawy wątek obecny w nowej produkcji Capcom.

Nowa odsłona Resident Evil zapowiada się bardzo ciekawie. Capcom całkowicie zmienił klimat znany z siódemki i skierował tory swojej serii na wampirze opowieści z domieszką pradawnych kultów.

Pierwsze prezentacje w istocie zwiastują naprawdę przerażającą i oryginalną grę. Doczekaliśmy się nawet wersji demonstracyjnej, która ma wprowadzić graczy w historię i zaprezentować stronę audiowizualną produkcji. Demo może i na pierwszy rzut oka nie powala rozbudowaniem, ale ma sporo ukrytych ciekawostek.

Okazuje się, że ten króciutki fragment rozgrywki zdradza bardzo istotny wątek, który może zainteresować fanów uniwersum. Jeden z dialogów pomiędzy postaciami sugeruje, że wampiry widoczne w prezentacjach nie są jedynymi przedstawicielami tej rasy obecnymi w grze.

Dodatkowo w sekcji poświęconej jednej z lokacji na stronie Resident Evil możemy ujrzeć bardzo ciekawy obrazek. Sugeruje on, że istnieją cztery klany (domy?) wampirów: Dimitrescu, Heisenberg, Beneviento i Moreau. Symbole klanów łączą się w… logo korporacji Umbrella.

Źródło: Resident Evil

Powiązanie Umbrelli ze starożytnymi rodami wampirów byłoby bardzo ciekawym zabiegiem fabularnym. Pozwoliłoby to Capcom na odcięcie się od bądź co bądź kiczowatej (ale niekoniecznie złej) koncepcji krwiożerczej korporacji tworzącej morderczego wirusa.

Szczęśliwcy grający w demo Resident Evil Village nadal odkrywają ciekawostki poukrywane przez Capcom. Ciekawe co jeszcze kryją w sobie niespełna półgodzinna wersja demonstracyjna i oficjalna strona gry.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się