To będzie największe RPG Capcomu? Dragon’s Dogma 2 z datą premiery, zwiastunem i wyższą ceną

Dragon's Dogma 2 z datą premiery, zwiastunem i wymaganiami
Newsy PC PS5 Xbox Series

Capcom w końcu pochwalił się Dragon’s Dogma 2. Wielce oczekiwane RPG akcji zadebiutuje w przyszłym roku, ale to nie koniec dobrych wieści.

Jak Capcom obiecał, tak Capcom zrobił. Potwierdzone wcześniej w poprzednim roku nowe Dragon’s Dogma ma szansę na zdobycie serc miłośników fantasy RPG-ów. Nie wiemy, czy stanie się tym, co „jedynce” się nie udało, ale nadal trzeba przyznać, że była to solidna gra action-RPG z nastawieniem na działania drużynowe i potyczki z wielkimi przeciwnikami. W sieci pojawiło się mnóstwo nowych informacji o grze, a przede wszystkim – data premiery. Dragon’s Dogma 2 zadebiutuje już 22 marca 2024 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Dragon’s Dogma 2 – nowe konkrety, data premiery, wyższa cena

Twórcy sprytnie wybrnęli z ustanowionych przez siebie zawirowań fabularnych, wrzucając nas do równoległego świata. Dlatego też wszystko jest bliźniaczo podobne, ale jednak inne. Możemy znów liczyć na akcent rozwijania zespołu oraz wspinanie się na grzbiety szalejących potworów. Tym razem zagramy nową klasą, Tricksterem, który przy użyciu iluzji będzie dezorientował przeciwników.

Grę zamawiać można już teraz, w dwóch dostępnych edycjach. Pierwsza to zwykłe wydanie, a druga zaoferuje dostęp do specjalnych przedmiotów, wyposażenia i opcji. To jednak nie wszystko, bo znamy też wymagania gry na PC. Te nie prezentują się szalenie, więc możecie być spokojni, nawet z wieloletnimi komputerami.

Wymagania minimalne Dragon’s Dogma 2Wymagania zalecane
Jakość1920×1080
z płynnością na poziomie 30 FPS z możliwymi spadkami
Rozdzielczość 3840×2160
do 30 FPS z możliwymi spadkami
ProcesorIntel Core i5-10600
AMD Ryzen 5 3600
Intel Core i7-10700
AMD Ryzen 5 3600X
Karta graficznaNVIDIA GeForce GTX 1070
AMD Radeon RX 5500 8 GB VRAM
NVIDIA GeForce RTX 2080
AMD Radeon RX 6700
Pamięć RAM16 GB16 GB
Wersja DirectXDirectX 12DirectX 12
SystemWindows 10 / 11 64-bitWindows 10 / 11 64-bit

Co ciekawe, ma to być pierwsza gra Capcomu dostępna w podniesionym standardzie cenowym. Edycja standardowa w wersji na PS5 to kwestia wydania 319 zł, a za Deluxe Edition zapłacimy nawet 359 zł. Od tej pory możecie

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie