Resident Evil 9 grą z otwartym światem. Capcom nauczył się na Dragon’s Dogma 2

Resident Evil 9 grą z otwartym światem | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wedle najnowszych niepotwierdzonych informacji, Resident Evil 9 ma oferować otwarty świat. Tak samo zresztą, jak i kolejny Monster Hunter.

Dusk Golem to znany “horrorowy” insider, który wielokrotnie przedwcześnie zdradzał zakulisowe informacje o nadciągających tytułach z takich serii jak Silent Hill czy Resident Evil. Obecnie wiemy, że powstaje pełnoprawna, dziewiąta odsłona cyklu. Więcej szczegółów przeczytacie w tym miejscu. Teraz skupimy się na najnowszych doniesieniach.

Resident Evil 9 będzie grą open world

Capcom najwyraźniej nauczył się projektowania otwartych światów. Firma dostosowała swój silnik RE Engine do tego zadania przy okazji Dragon’s Dogma 2. Być może w ten sposób twórcy chcieli tchnąć nowe życie w swoje portfolio, a także zagwarantować, że inne gry także z tego skorzystają. W sieci pojawiły się informacje, że nowe Resident Evil będzie grą osadzoną w otwartym świecie.

Oto mała ciekawostka, którą się podzielę, Capcom często daje zielone światło nowym inicjatywom “trójkami” bliżej siebie. Dobrymi przykładami są RE7, RE:2 i DMCV, które zostały zielone światło dość blisko siebie, aby wykorzystać nowy silnik RE Engine, a pomysł remake’u RE:2 zainspirował ich również do podjęcia inicjatywy remake’u RE:3 i RE:4. Dragon’s Dogma 2 rozszerzyło funkcjonalność silnika RE Engine dla gier z otwartym światem, a dwie inne gry oparte na tej technologii to Monster Hunter Wild i Resident Evil 9.

– informuje insider

Także macie – wygląda na to, że Capcom chce chętniej korzystać z otwartego świata. Tylko wrzucenie Resident Evil w takie ramy? Brzmi ryzykowanie, zwłaszcza że mówimy o horrorze. “Siódemka” i “ósemka” to gry przesycone akcją i grozą, ale warto pamiętać, że szczególnie Village oferuje spore huby. Cała tytułowa wioska to otwarty rejon i choć wielkością nijak się ma do “otwartego świata”, być może faktycznie sugeruje, że seria obiera nowe tory. Przynajmniej tylko na chwilę. “Dziewiątka” ma być ostatnią odsłoną serii z klimacie dwóch poprzednich.

Przy okazji zaznaczę, że te informacje nie są niczym pewnym. Traktujcie je klasycznie jako przecieki. Tak jak informacje, że w przygotowaniu jest aż pięć pozycji z tego cyklu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie