Tak wyglądałoby Resident Evil 7 na PS1. Zobaczcie rozgrywkę z fanowskiej gry

Resident Evil 7 jak na PS1 - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Gracz przygotował fanowski demake Resident Evil 7. Horror od Capcom wygląda dzięki niemu tak, jakby mógł ukazać się na pierwszym PlayStation.

Rzecz jasna utalentowany gracz nie odtworzył całej gry. Przygotował on jedynie krótką prezentację pokazującą malutki wycinek tytułu. Niemniej stworzenie od podstaw lokacji z Resident Evil 7 i przełożenie ich na grafikę jak sprzed dwóch dekad z pewnością pochłonęło wiele godzin pracy.

Całość powstała na silniku Unity, ale wygląda jakby stworzono ją przy użyciu stareńkiej technologii. W demonstracyjnym materiale widzimy między innymi znamienite dla czasów panowania PS1 statyczne tła. Dodatkowo zwróćcie uwagę na model postaci, który bez problemu mógłby znaleźć się w pierwszej odsłonie Resident Evil.

Postarzonemu RE7 naprawdę trudno odmówić klimatu. Chętnie zagrałbym w całego siódmego Residenta przełożonego na taką oprawę. Choć rozgrywka raczej by nie zachwycała, atmosfera byłaby nie do podrobienia.

Ten sam gracz przygotował niedawno demake The Last of Us. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym artykule. Niedługo zadebiutuje również grywalny demake Bloodborne, który ogramy na PC zupełnie za darmo.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie