Bloodborne - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Darmowe Bloodborne jak z ery PSX trafi na PC. Znamy datę premiery demake’u

Niedawno podrzuciliśmy Wam nowy gameplay z demake’u Bloodborne, a teraz pojawiły się kolejne informacje. Nareszcie ujawniono datę premiery.

Autorka niestandardowej wersji hitu From Software poinformowała, że udostępni swoje dzieło za darmo na PC już 31 stycznia 2022 roku. Grę będzie można pobrać całkowicie bezpłatnie z nieokreślonej jeszcze strony. Konkrety poznamy bliżej premiery.

Niestety, nie jest to przeróbka całej gry. Będzie nam dane przejść tytuł jedynie do momentu walki z ojcem Gascoine, więc nie ma co liczyć na wiele godzin rozgrywki. Niemniej autorka projektu obiecuje, że przygotowuje jeszcze dodatkową zawartość, którą sprawdzimy po ukończeniu demake’u.

Z technologicznych ciekawostek: demake Bloodborne powstaje na silniku Unreal Engine. Nie zadziała on więc na emulatorze PSX czy samej konsoli. Niemniej trzeba przyznać, że oprawa do złudzenia przypomina lata świetności pierwszego PlayStation i prezentuje się przy tym bardzo klimatycznie. Nie przejmujcie się też mocno widocznymi efektami ekranu CRT – będzie można je dostosować lub całkiem wyłączyć w ustawieniach gry.

Może nie jest to upragniony przez fanów Bloodborne port na PC, ale według mnie to bardzo przyjemna ciekawostka. Kto wie, może autorka demake’u przygotuje podobne adaptacje innych hitów PlayStation?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%