Next-genowa aktualizacja Resident Evil 7 niedostępna dla wersji gry z PS Plus Collection

Resident Evil 7 bez darmowej aktualizacji gry z PS Plus Collection
Newsy PS5

Problemy z aktualizacją Resident Evil 7 niestety jeszcze się nie skończyły. Okazało się, że wersja na PS5 pochodząca z PS Plus nie może być ulepszona.

Obiecane jeszcze w marcu i ogłoszone w tym tygodniu next-genowe aktualizacje wybranych gier z serii Resident Evil spotkały się początkowo z pozytywnym odbiorem, lecz ostatecznie zaczęły wywoływać serię kłopotów. Capcom wyraźnie utrudnił rozgrywkę użytkownikom PC, jako że po aktualizacji wzrosły wymagania sprzętowe tytułu. Podczas gdy firma stara się naprawić swój błąd, na trudności natknęli się z kolei gracze najnowszych konsol od Sony. Jak wskazują, nie wszystkie wersje gry na PS5 da się obecnie ulepszyć.

Aktualizacji nie można zainstalować w przypadku gry pochodzącej z PS Plus Collection. Użytkownik PS5 grający do tej pory w bezpłatną wersję może mimo wszystko otrzymać next-genowy upgrade; w tym celu musi jednak specjalnie kupić grę na własność. Standardowa edycja kosztuje w PS Store 89 zł, co może i nie stanowi majątku, lecz trudno to nazwać bezpłatną aktualizacją.

Resident Evil 7 po aktualizacji na PS5 obsługuje ray tracing, posiada ulepszony dźwięk oraz korzysta z możliwości pada DualSense. Te same funkcje otrzymały także next-genowe łatki dla drugiej i trzeciej części serii. Ani Sony, ani Capcom jak na razie nie odniosły się do kwestii braku aktualizacji dla wersji gry z PlayStation Plus Collection.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie